Як розводити цвіркунів.

Якщо ви тримаєте вдома рептилію, амфібію або хиже безхребетне, що харчуються комахами, вам краще розводити живий корм самостійно, оскільки в будь-яких магазинах можуть бути перебої з поставками, а взимку знайти комах в природі нереально. Самий популярний і доступний для розведення живий корм - це цвіркуни.
Вам знадобиться
  • - не менше 4 контейнерів розміром 60х40х30 см;
  • - фольга, вазелін, скотч;
  • - тирсу, газети;
  • - корм;
  • - контейнери з землею.
Інструкція
1
У першу чергу підготуйте кілька ємностей для комах різного віку. Врахуйте, що, навіть якщо ви будете дуже акуратні, цвіркуни можуть втекти. Підберіть скляну, пластикову або дерев'яну коробку з щільно підігнаною кришкою. Розміри ящика можуть бути 60х40 см, висота не менше 30 см. Всю площу кришки забезпечте вентиляційними отворами. Не залишайте коробку прочиненими, оскільки цвіркуни не тільки добре стрибають, але й можуть забиратися за деякими поверхням (крім скла і пластика). Щоб вони не могли вилізти з дерев'яного ящика, обклейте стінки фольгою або скотчем, промажте вазеліном біля самої кришки.
2
На дно помістіть шар сухого корму для риб (дафнії, гамаруса), вівсянки, тирси або торфу так, щоб все дно було закрито. Замість такого шару можете використовувати фільтровану або газетний папір, але, в будь-якому випадку, не забувайте міняти субстрат хоча б раз на місяць.
3
Щоб в ящику помістилося більше комах, збільште площа, по якій вони будуть ходити, за допомогою картонних коробок. Наприклад, відмінно підходять картонні коробки від яєць, їх можна складати в кілька рядів і, коли прийде час годування вашої рептилії, можна просто взяти одну з них і струсити в годівницю.
4
Щоб підтримувати вологість в ящику, 1-2 рази на тиждень обприскуйте ящик з пульверизатора. Можна встановити і поїлку, якщо у вас сухе повітря і ви годуєте цвіркунів сухими кормами. Як поїлки використовуйте вологу ганчірку або губку, покладену в блюдце з водою.
5
Годуйте цвіркунів поперемінно то сухий, то соковитою їжею. Це може бути комбікорм, сухе молоко, вівсянка, яєчний порошок, кісткова або рибне борошно, сухий корм для собак і кішок і т.д. В якості соковитих кормів використовуйте нарізані або терті морква, яблука, брукву, картоплю, ріпу, листя салату, кульбаб і т.д.
6
Щоб розводити цвіркунів , поставте до них невелику коробочку з пухкою вологою землею шаром 5-7 см, можна закрити її кришкою з великими отворами. Напишіть на контейнері дату і через 7-9 днів переставте в інший ящик, щоб цвіркуни не розпочали розпушувати землю і поїдати яйця. Протягом 3-4 тижнів повторюйте цю процедуру, щоразу поміщаючи контейнер в новий ящик, потім віддайте маток на корм. До цього часу підросте маточне поголів'я у другому ящику. Таким чином ви утворите безперервний цикл, і у вас завжди будуть в наявності цвіркуни різного віку.