Як відварити смачно креветки.

Така проста процедура, як відварювання свіжих креветок, деколи виходить не завжди Креветки втрачають смак, стають жорсткими і їх не можуть врятувати ніякої соус або приправа. Насправді, щоб отримати смачний продукт, досить дотримуватися всього лише три основних правила.
Вам знадобиться
  • - каструля;
  • - вода або пиво;
  • - прянощі;
  • - миска крижаної води з льодом;
  • - шумівка.
Інструкція
1
Опускайте креветки завжди тільки в киплячу воду! На один кілограм очищених креветок потрібно два літри рідини. Ви можете варити креветки просто в підсоленій воді, можете додати на кожен літр води сік з? лимона або лайма. Цитрусовий сік відіб'є інтенсивний рибний запах. Також, якщо ви хочете отримати трохи солодкуваті креветки, можете відварювати їх в пиві. У киплячу воду можна покласти лавровий лист, кріп, чорний перець горошком. Більш ароматними виходять креветки, якщо в окріп за кілька хвилин до того, як покласти в нього креветки, опустити марлевий мішечок з креветочних панцирами.
2
За допомогою шумівки, покладіть очищені креветки в киплячу воду. Постарайтеся покласти одночасно якомога більше креветок. Якщо вам знадобиться більше двох-трьох заходів, щоб покласти всі наявні у вас креветки, краще тоді відварювати їх не за один раз, а партіями.
3
Відварюйте креветки строго по часу! Не залишайте креветки без нагляду. Вони варяться дуже швидко. Як тільки креветки стали рожевими і непрозорими, вони готові. Великі, королівські креветки варяться, як правило, близько трьох хвилин, середні креветки готові через дві хвилини і маленькі креветки доходять до готовності деколи менше ніж за хвилину.
4
Прохолоджуйте креветки відразу після приготування! Перед тим як опустити креветки в киплячу воду, підготуйте миску з холодною водою і льодом. Як тільки креветки зваряться, діставайте їх шумівкою з окропу і опускайте в цю миску. Таким чином, вам вдасться моментально зупинити процес їх приготування і вони не переваряться. Залиште креветки в крижаній воді на 2-3 хвилини.
5
Якщо ви не плануєте додавати креветки в якісь блюда відразу після того, як ви їх приготували, то можете відварювати їх прямо в шкаралупі. Процедура буде такою ж, але вам потрібно буде уважніше стежити за часом і покладатися на нього, а не на зовнішній вигляд продукту. Врахуйте, що сирі креветки легше чистити, ніж відварені.
Зверніть увагу
Відварені креветки зберігаються в холодильнику не більше 48 годин.
Корисна порада
Варені креветки важать в два рази менше, ніж сирі. Якщо вам потрібен кілограм відварених креветок, візьміть два кілограми сирих.