Як спроектувати дачну ділянку. Як креслити будинок.

Якщо ви купили земельну ділянку і плануєте на ньому проводити достатньо часу, необхідно правильно його спроектувати, в чому від цього залежатиме комфорт проживання та відпочинку. При цьому бажано проконсультуватися з фахівцем-архітектором, але якщо такої можливості немає, спробуйте спроектувати дачну ділянку самостійно.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - рулетка і лінійка;
  • - СНиП 30-02-97, СНиП 31-02-2001, СНиП 2.07.01-89.
Інструкція
1
Візьміть великий аркуш паперу і накресліть свій ділянку , дотримуючись пропорції. При цьому обов'язково вкажіть всі важливі елементи, які можуть вплинути на проект: великі дерева і посадки, які ви плануєте залишити, дорогу, струмки і канави, споруди і т.д. Вкажіть на плані сторони світу (це важливо при розміщенні посадок, деякі рослини люблять сонце, а інші краще ростуть в тіні).
2
Почніть планування з гаража (якщо він необхідний), так як він повинен бути прив'язаний до дороги і зручного під'їзду. Навряд чи вам захочеться, щоб по ділянці проходила дорога і займала таким чином дорогоцінні метри.
3
Перш ніж складати проект будинку, щоб ознайомитись з його розташування на ділянці. Врахуйте, що від лінії вулиці будинок повинен бути віддалений не менше, ніж на 5 метрів, а від кордонів сусідньої ділянки - не менше, ніж на 3 метри. При цьому, якщо сусід вже побудував будинок, крім цього дотримуйтесь протипожежні відстані - 6 метрів між кам'яними будівлями, 15 метрів між дерев'яними і 10 метрів між дерев'яними та кам'яними. Зверніть увагу, відстань вважають по виступах будівлі (еркер, ганок і т.д.)
4
Господарські будівлі розміщуйте недалеко від будинку, але з урахуванням специфіки. Наприклад, баню зручно побудувати якомога ближче до будинку, але необхідно дотримуватися тих же протипожежні вимоги, а вбиральню краще поставити якнайдалі - не менше 12 метрів від будинку і льохи. Компостну яму також зробіть подалі від будинку, в наприкінці ділянки, недалеко від городу. Будівлі для утримання худоби розташуйте не менше, ніж в 4 метрах від інших будов, врахуйте, що неприємні запахи і звуки можуть сильно зіпсувати вам відпочинок при розташуванні поруч із зоною відпочинку.
5
Якщо у вас є діти або ви плануєте на дачі не тільки працювати, а й відпочивати, обов'язково розплануйте зону відпочинку. Це може бути невеликий майданчик, оснащена столом і лавками, гойдалками, пісочницею, басейном, мангалом і т.д. Краще розташувати її подалі від дороги і від таких стратегічно важливих об'єктів, як город і теплиця.
6
Складіть проект посадок, враховуючи вологість ґрунту, сторони світу, тінь від будівель та інші фактори. Врахуйте, що багаторічні рослини, наприклад, плодоносні і декоративні дерева, буде дуже складно перемістити, якщо вам захочеться змінити ландшафт. Розташування грядок при цьому можна міняти хоч щороку.