Як підготувати переказ англійською.

Переказ тексту вимагає від виступаючого кілька навичок відразу: по-перше, хорошої пам'яті, а по-друге, вміння говорити «експромтом», продумуючи хід думок наперед. Очевидно, що якщо все це проробляти нерідною мовою, то завдання ускладнюється в кілька разів, і, можливо, тому вправа таке популярне серед вчителів і так нелюбимих учнями.
Інструкція
1
Переведіть текст на російську. При цьому недостатньо просто повністю зрозуміти зміст - переведіть текст і напишіть його на аркуші паперу (або надрукуйте) так, щоб ви могли працювати в абсолютно комфортною для вас середовищі.
2
Розбийте текст на пункти. Зробити це можна логічно чи по абзацах - в кінцевому результаті у вас повинно вийти кілька заголовків, які коротко передадуть суть матеріалу.
3
Перекажіть текст російською, спираючись на пункти. Робити це потрібно 3-4 рази, до тих пір поки у вас в голові повністю не відкладеться вся послідовність дій. На даному етапі ви повинні повністю виконати першу частину роботи: підготувати переказ тексту.
4
Приступайте до складання перекладу. Користуючись фразами з оригінального тексту, напишіть невелике конспект по кожному з складених раніше пунктів. При цьому намагайтеся по мінімуму використовувати слова і конструкції, що не розумієте або можете забути: збагатити лексикон ви встигнете завжди, зараз же працюйте над усною мовою. Якщо на даному етапі ви не будете почувати себе більш-менш впевнено, то зітріть вже створений варіант і продублюйте роботу ще раз - це виявиться в кілька разів ефективніше заучування вже створеного конспекту.
5
Спробуйте написати переказ ще раз, але тепер без допомоги оригінального тексту. Не поспішайте - придумуйте пропозиції спочатку російською, потім переводите їх. Усвідомте те, що на даному кроці ви вже повністю самостійно складаєте переказ - єдина поступка в тому, що робите це письмово.
6
Нарешті, спробуйте переказати текст 2-3 рази усно. Після всієї проведеної попередньої роботи це не складе труднощів: адже ви гранично ясно уявляєте зміст, щільно попрацювали з лексиконом і вже робили переказ. Весь матеріал так чи інакше повинен був відкластися вас в пам'яті, а тому відновити його «на ходу» має бути досить просто.