Старий BIOS: Як його відновити.

Заміна програмного забезпечення материнської плати дозволяє поліпшити продуктивність комп'ютера і додати нові можливості, які стосуються його налаштуванні. Цей процес необхідно виконувати тільки після ретельної підготовки і прочитання потрібних інструкцій.
Вам знадобиться
  • - Файл прошивки;
  • - програма для прошивки.
Інструкція
1
Якщо ви вже оновили BIOS і хочете повернути стару його версію, то скачайте потрібну прошивку. Для цього краще використовувати офіційний сайт виробника використовуваної материнської плати. Якщо ви працюєте з ноутбуком, то відвідайте сайт розробника даної моделі мобільного комп'ютера.
2
Скачайте звідти програму-прошивальщик і потрібну версію ПЗ. Якщо ви не знайшли вихідну версію BIOS, то скачайте новішу прошивку, яка мінімально відрізняється від початкової. Зазвичай на сайтах вказують дату виходу прошивки.
3
Перед початком процесу зміни програмного забезпечення скиньте настройки BIOS. Для цього відкрийте це меню після перезавантаження комп'ютера. Виберіть пункт Use Default Settings або Reset CMOS і натисніть клавішу Enter. Підтвердіть виконання операцій, натиснувши клавішу Y.
4
Подбайте про надійне джерело живлення. Якщо ви використовуєте ноутбук, то замініть акумулятор і підключіть мобільний комп'ютер до електромережі. При роботі зі стаціонарним комп'ютером краще використовувати джерело безперебійного живлення. Якщо його немає, то виконуйте прошивку BIOS в нічний час. Це знизить ймовірність відключення електрики.
5
Після завантаження операційної системи запустіть програму-прошивальщик. Її назва залежить від моделі материнської плати і фірми-виробника. Виберіть потрібний файл-прошивку і натисніть кнопку Start. Дочекайтеся оновлення програмного забезпечення. Комп'ютер може бути автоматично перезавантажений вчасно виконання цього процесу чи після його завершення.
6
Відкрийте меню BIOS і переконайтеся в наявності всіх необхідних функцій. Виконайте настройку параметрів роботи комп'ютера. Збережіть зміни і перезавантажте ПК.