Як малювати акрилом. малювати мастихіном.

Акрилові фарби міцно зайняли лідируюче місце серед художніх засобів, використовуваних в рукоділлі і прикладному мистецтві, завдяки своїй яскравості, водостійкості, швидкому висиханню і простоті нанесення. Акриловими фарбами можна малювати не тільки на папері, а й на тканині, на дереві, на пластику, на склі, на кераміці, і на багатьох інших поверхнях. Це робить акрил універсальним художнім матеріалом, і ви скоро переконаєтеся, що управлятися з цим матеріалом дуже легко.
Інструкція
1
Купуючи акрил, простежте, щоб всі кольори належали одному виробникові - це спростить змішування фарб при малюванні. На відміну від гуаші, акрил не мажеться в сухому вигляді і не тріскається, і не вимагає води для розведення. Замість води краще всього використовувати спеціальний акриловий розріджувач.
2
Не використовуйте кисті з щетини, підходящі для олійних фарб - придбайте якісні синтетичні кисті різного діаметру і перетину. При цьому не забувайте обов'язково промивати в воді кисті відразу після того, як потрібні мазки будуть зроблені - акрил сохне дуже швидко, і якщо фарба засохне на кисті, відмити її вже не вдасться.
3
Залежно від того, що саме ви збираєтеся розписувати, здобувайте в художньому магазині відповідні фарби - для розпису кераміки, дерева, скла або для звичайної живопису по ґрунт Полотна або папері.
4
Акрилові фарби прекрасно підходять для розпису по тканині. Щодо цього вони поділяються на простий акрил для тканини і на фарби для батика - вони підходять для більш легких і повітряних тканин (шовку або шифону), і мають рідку структуру.
5
Якщо ви збираєтеся розписати сорочку або футболку - купуйте звичайні акрилові фарби для розпису текстилю. Вони досить густі, відмінно тримаються на тканини і стійкі до впливу світла і води.
6
Наносячи фарбу, робіть легкі і тонкі мазки, наносячи їх через короткі проміжки часу один на одного, щоб шари фарби встигли висихати. Це закріпить малюнок краще, ніж, якби ви наносили фарбу товстим шаром.
7
Якщо ви зважилися розписати футболку - вам буде потрібно однотонна футболка, бажано з натуральної тканини, а також ескіз майбутнього малюнка і фарби відповідних кольорів.
8
Також ви можете використовувати акрилові контури, які продаються в тюбиках і закріплюють краю фарби, а також служать естетичним прикрасою і доповненням малюнка.
9
Малюйте в просторому приміщенні з можливістю провітрювання. Розтягніть футболку на рамі, вставленої всередину, і застеліть зсередини раму папером або тканиною, щоб фарба не проникла на протилежну сторону футболки.
10
Малювати ви можете як пензлем, так і з використанням трафарету і аерозольних акрилових фарб. В останньому випадку зверніть особливу увагу на захист органів дихання.
11
Якщо ж ви малюєте пензлем, для початку намітьте на тканини контури малюнка олівцем, звіряючись з ескізом. Потім починайте обводити їх акриловими контурами і заповнювати кожен елемент малюнка потрібним кольором.
12
Деталізуйте рисунок, доопрацювати його, а коли закінчите - залиште на пару годин підсушитися. Коли малюнок висохне, пропрасуйте його гарячою праскою через кілька шарів паперу.