Як виростити дорогоцінні камені. Як виростити кристал дорогоцінних каменів.

Натуральні дорогоцінні камені деколи видобуваються в глибоких, небезпечних для людей місцях, на їх пошук, видобуток і огранювання йде маса часу і зусиль, що змушує і так немаленькі ціни на них ставати ще вище. Водночас синтетичні дорогоцінні камені точно такі ж за своїми фізичними і хімічними характеристиками, як і оригінали, але на їх виробництво витрачається значно менше зусиль.
Інструкція
1
Існує досить багато способів вирощування дорогоцінних каменів, проте найпростішим і доступним з них вважається метод Огюста Вернейля. Більше ста років тому він придумав спосіб вирощувати за дві-три години рубіни, масою 20-30 каратів (4-6 грамів).
2
Метод вирощування каменів Вернейля полягає в наступним: до пальника з опущеним вниз соплом через зовнішню трубу надходить водень, а через внутрішню - кисень. Для виробництва рубінів вам також знадобиться порошок окису алюмінію. Ваш апарат повинен починатися воронкою, куди ви будете сипати окис, яка через кілька годин стане коштовністю. Прямо під воронкою розташовується пальник з підведеними до неї трубками, по яких надходять кисень і водень. Нижче повинна знаходитися ємність, де і буде рости ваш рубін. Апарат, зрозуміло, повинен бути стійкий, а частина, де знаходиться пальник - ізольована.
3
За методом Вернейля можна виростити не тільки рубіни, а й топази різних кольорів. В останні роки вирощування синтетичних каменів «на кухні» набуває популярності, тому, якщо спочатку вам здасться, що сконструювати такий апарат занадто складно, згадайте, що вчений зумів зібрати його ще сто років тому.
4
Ще один популярний спосіб вирощування синтетичних кристалів дорогоцінних каменів - спосіб Чохральского, однак для його здійснення вам буде потрібно лабораторія. Суть його полягає в наступному: розплав речовини, з якої ви хочете отримати дорогоцінні камені , поміщається в тигель з тугоплавкого металу - родію, іридію, молібдену, вольфраму. Потім тигель нагрівають у високочастотному індукторі. В сплав занурюють затравку з матеріалу майбутнього кристала, і вже на ній вирощують синтетично камінь необхідного вам діаметра. За допомогою цього методу можна отримувати синтетичні кристали корунду або граната.