Як залити каток на вулиці.

Зимові канікули - чудова можливість дітям навчитися кататися на ковзанах, лижах, грати в хокей. Набагато зручніше це робити, якщо каток буде у дворі. Дитина буде під вашим наглядом, ви не будете хвилюватися за своє чадо. Організуйте батьків, які бажають подбати про активний відпочинок для своїх дітей, і залийте каток неподалік від вашого будинку.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - шланг;
  • - розпилювач.
Інструкція
1
Знайдіть досить рівну і великий майданчик у дворі. Для ігор малюків підійде і каток розміром приблизно п'ять на п'ять метрів, і круглий або овальний. Утрамбуйте або битій снігу, це буде підставою катка. Товщина його повинна бути близько п'яти сантиметрів.
2
Зі снігу, якщо майданчик не має бортів, зробіть бруствер заввишки 20 сантиметрів. Дочекайтеся морозу в 5-8 градусів, вище - вода довго не замерзне. Краще використовувати пожежний гідрант і стовбур з розпилювачем. Але підійде і звичайний гумовий шланг.
3
Щоб каток вийшов однорідний і рівний, надіньте розпилювач. Якщо заливати струменем, лід вийде шаруватий з напливами, буде кришитися при катанні, а при сильному морозі від 15 градусів вода замерзне нерівномірно. Верхній шар в цьому випадку може потріскатися і провалюватися в порожнечі, що утворилися.
4
Через розпилювач налийте невеликий шар води (близько сантиметра, щоб добре промерз). Зробіть перерву на 2-3 годину, щоб утворився лід з води. Напилю наступний шар. Не залишайте шланг на льоду - під ним утворюється нерівність. Краще буде, якщо помічник буде тримати шланг, поки ви розпилює воду.
5
При снігопаді очищайте лід від снігу перед кожною заливкою. Якщо заметіль сильна, краще відкласти роботу до більш сприятливої погоди. Лейте воду, стоячи спиною до вітру.
6
Наморозьте шар льоду в 10-15 сантиметрів, щоб каток можна було використовувати весь сезон. Потім, звичайно, доведеться заливати воду ще не раз. Адже за один день катання зрізається ковзанами приблизно 1-2 сантиметри льоду.
7
Гарячою водою загладжуєте лід після експлуатації. Зробіть велику швабру і поливайте ганчірку гарячою водою, переміщаючи її по льоду.
8
Зробіть замазку, щоб усунути глибокі борозни і великі ями. Коли задумаєте робити наступну заливку, замісіть у відрі кашу зі снігу та води. Цією кашею заповніть нерівності і дефекти льоду. Дочекайтеся замерзання замазки, підрівняйте скребком полій. Після цього починайте заливати каток .