Як вимірювати температуру у немовляти.

Температура тіла - один з найважливіших показників здоров'я крихти. Вона може підвищуватися в період прорізування зубів або при інфекційно-запальних захворюваннях. Однак виміряти температуру маленькому непосиді не так-то просто.
Інструкція
1
Якщо ви використовуєте ртутний термометр, температуру можна виміряти двома способами: в прямій кишці і в пахвовій западині. Перший більш точний, але менш приємний. Другий краще переноситься дитиною, але забирає більше часу. Для вимірювання ректальної температури покладіть немовляти до себе на коліна, введіть йому в задній прохід чистий термометр (на глибину не більше 1,5 см). Через 3-5 хвилин оціните отриманий результат. Нормою при даному виді вимірювання вважається температура до 37,5 ° С. Для вимірювання температури в пахвовій западині тримайте дитину в напівлежачому положенні у себе на колінах. Градусник повинен розташовуватися всередині шкірної складки. Щоб він не випав, притримуйте його вільною рукою. Час вимірювання 5-7 хвилин. Норма коливається в межах 36,5-37 ° С.
2
Якщо ви використовуєте електронний термометр, проводите процедуру одним з вищеописаних способів. Єдиною різницею буде час вимірювання. Як правило, електронний термометр показує результат вже через 1-3 хвилини. Після закінчення вимірювання він подає звуковий сигнал.
3
Термометр-соска дуже зручний для вимірювання температури у немовляти. Протягом 3-5 хвилин можна отримати точний результат без якого-небудь незручності для малюка. Акуратно обполосніть термометр і дайте його дитині під виглядом пустушки. Нормою вважається значення до 37,3 ° С. Цей спосіб вимірювання не підходить для тих дітей, які ростуть без соски.
4
Інфрачервоний лобовий термометр дозволяє оцінити стан немовляти за лічені секунди. Просто притулите датчик до лоба малюка і дочекайтеся звукового сигналу. Норма коливається в межах 36,5-36,9 ° С.
5
Вушний термометр не менше зручний в обігу, ніж лобовий. Увімкніть його і введіть у зовнішній слуховий прохід. Вже через секунду на екрані висвітиться результат вимірювання. У нормі вушна температура повинна бути не вище 37 ° С.
Діагностика температури тіла у грудних дітей має важливе значення, адже малюки ще не можуть сказати, що і де у них болить. Сучасна медицина пропонує кілька можливостей проведення цієї процедури, тому ви зможете знайти саме ту, яка не викличе у вашої дитини негативної реакції.
Інструкція
1
Вимірюйте температуру тіла у немовляти тільки тоді, коли він спокійний. Справа в тому, що у немовлят температура тіла нестабільна, вона може підвищитися, коли малюк плаче, тужиться або напружено смокче груди. Тому почекайте, поки дитина насититься, награється і заспокоїться.
2
Приготуйте градусник. Звичайні ртутні термометри дають інформацію через п'ять-сім хвилин після їх установки. Однак якщо ваш малюк дуже рухливий, віддайте перевагу електронній моделі. Вона дозволить виміряти температуру тіла за невеликий проміжок часу, а про готовність результату ви дізнаєтеся завдяки звуковому сигналу. Останнім часом з'явилися інфрачервоні безконтактні градусники, які зроблять аналіз, не турбуючи малюка. Самими неточними вважаються шкірні термометри, що виглядають як смужка-тестер. Її потрібно приклеїти до чола малюка на три-п'ять хвилин, після чого вона покаже значення лише вище або нижче критичної норми. Також існують вушні термометри, але їх наконечник може не підійти вашому малюкові, тому вибирати їх потрібно тільки разом з дитиною.
3
Виміряти температуру можна кількома способами. Якщо малюк спокійний, поставте градусник в пахвову западину, тільки прослідкуйте, щоб він стикався зі шкірою дитини, а не одягом. Краще взагалі на час проведення процедури зняти її з цієї половини тіла. Точні результати дасть і ректальне вимір. Для цього змастіть наконечник градусника дитячим маслом або вазеліном і вставте його в анальний отвір немовляти. Важливо, щоб малюк в цей час був спокійний. Якщо він відмовляється від такої процедури, починає соватися і рухатися, не наполягайте, адже кишечник дитини дуже тонкий і може легко пошкодитися. Для вимірювання температури в роті крихти використовуйте електронний термометр. Наконечник градусника повинен знаходитися під язиком. Нехай малюк акуратно закриє рота і дихає через ніс. Також температуру вимірюють в паху, на згині ліктів або колін.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що хвилюватися і викликати лікаря необхідно, якщо температура тіла малюка вище тридцяти восьми градусів.