Як зв'язати бахрому для шарфа.

Бахрома прикрашає не тільки скатертини, пледи, шалі, сукні, але і шарфи. За допомогою такої деталі можна оживити будь-який самий непоказний шарф, а також зробити його довше або нарядно. Бахромою можна доповнити не тільки пов'язані, а й готові, куплені речі.
Вам знадобиться
  • Щільний картон, підходящі нитки, в'язальний гачок.
Інструкція
1
Визначтеся з варіантом і видом прикраси для вашого виробу. Вишукано виглядає шовковий шарф з бахромою їх блискучою нитки з люрексом. Затишно виглядає вовняний, довгий шарф грубої в'язки з пухнастими прядками на кінцях. Фантазія і смак підкажуть вам, якої довжини, кольору, фактури буде бахрома для вашого шарфа .
2
Порахуйте число отворів для кріплення бахроми і кількість пучків (їх має бути в п'ять-шість разів більше). Якщо шарф тканинний, вручну обшийте його краю ниткою в тон, це і буде основа для бахроми. Розрахуйте розмір шаблону, ширина якого повинна дорівнювати довжині бахроми.
3
Вільно обмотайте картон нитками, розріжте їх з одного кінця. Вийде багато ниток однакової довжини. Складіть перший відрізок навпіл в петлю. Введіть гачок в край шарфа , захопіть петлю, затягніть її через отвір. Акуратно підхоплюючи кінці пасма, простягніть їх через утворену петлю. Витягайте нитка з лицьового боку, тоді отримаєте вузлик з перетяжкою. Працюйте на виворітній стороні, отримаєте петельку. Регулюйте обсяг бахроми за допомогою додавання потрібної кількості відрізків на один отвір.
4
Завершіть роботу з одного кінця шарфа , приступите до іншого. Закінчивши в'язання бахроми, розкладіть виріб на рівній поверхні. Злегка пропрасуйте нитки. Переконайтеся, що прядки досить рівні, якщо потрібно, подрежьте їх ножицями.
5
Пофантазуйте, якщо у вас шарф з довгою бахромою. Розділіть її на рівну кількість пучків по три пасма і сплетіть невеликі кіски. Низ кіс прикрасьте великими намистинами або помпонами. Зробіть малюнок вузликами, виконаними в техніці макраме (дуже ефектно для тонкого шарфа з бахромою з довгих ниток). Незвично виглядає шарф з бахромою у вигляді пухнастих пензликів. Візьміть товстий пучок, на сантиметр нижче кріплення обмотайте і зав'яжіть його ниткою. Повторіть дію по всьому краю речі. Обмотку можете замаскувати намистинками, бісером контрастного кольору.
Корисна порада
Самостійно зв'язати бахрому нескладно, важливий сам задум і вашу творчість. Проста в роботі деталь додасть оригінальність, ексклюзивність такої звичайної і повсякденного речі, як шарф.
Бахрома - це дуже простий і поширений спосіб декорування одягу та інших виробів. Бахромою можна прикрасити багато речей: шарф, светр або м'яку іграшку. Головне - мати фантазію і слідувати інструкції.
Вам знадобиться
  • Картон прямокутної форми, які підходять нитки для бахроми, гачок.
Інструкція
1
Для в'язання бахроми візьміть прямокутний шаблон з картону. При його виготовленні врахуйте, що довжина готової бахроми буде на 1 см менше (через петлі кріплення), ніж довжина заготовлених для неї ниток. Виріжте шаблон потрібного розміру. Обмотайте його ниткою. Розріжте намотування на одній стороні шаблону.
2
По краю вироби визначте число отворів для бахроми. Відрізків ниток для неї має бути більше приблизно в 5-6 разів. Склавши 5-6 відрізків навпіл, ви отримаєте петлю. Введіть гачок в край вироби з виворітного боку. Візьміть петлю, протягніть її через край виробу. Підхопите гачком два її кінця і протягніть через отриману петлю. Затягніть петлю - і бахрома готова.
3
Бахрому можна також зав'язати вузликами в 1-3 ряди. У такому випадку робіть її довше. Вузлики зав'язуйте наступним чином - ліву нитку однієї петлі і праву нитку інший петлі складіть. Потім зав'яжіть вузликом. Таким чином, виконайте вузлики на всіх нитках бахроми. Першу (праву) і останню (ліву) нитки зав'язуйте в перший і останній вузлики. Пам'ятайте, що кисті бахроми не варто розташовувати далеко один від одного. Якщо у вас залишилося небагато ниток для бахроми, краще зробіть її коротше. Не робіть бахрому занадто рідкою, це виглядає не дуже красиво.
4
Бахрому, за бажанням, можна прикрасити не тільки простими вузликами, а й вузликами, виконаними в техніці макраме. Готова бахрома додасть оригінальності та самобутності вашому пристрою. А прикрашена бахромою штора або тюль не тільки буде виглядати дуже красиво і модно, але і внесе в ваш інтер'єр нотку пікантності і вишуканості.