Як сформувати клумбу.

Клумба - це квітник у вигляді квадрата, круга або овалу, який піднятий над рівнем газонів і доріжок. У центрі вона може бути прикрашена вазоном або фонтанчиком. Сформувати клумбу можна і на невеликому садовій ділянці.
Вам знадобиться
  • - шнур;
  • - кілочки;
  • - лопата;
  • - земля;
  • - органічні добрива;
  • - розсада;
  • - цегла.
Інструкція
1
Вирішіть, на якому місці ви хочете зробити квітник. Обміркуйте, які квіти необхідні для клумби, щоб була дотримана пропорція кольору. Ділянка землі з клумбою повинен бути не в тіні і добре видно з вікон будинку.
2
Зробіть креслення, на ньому позначте місце посадки потрібних кольорів або трав. Продумайте форму клумби. За допомогою кілочок і шнура намітьте місце її розміщення. Підготовку починайте за 2 тижні до посадки квітника. Грунт може дати усадку 5 см.
3
Вирийте котлован під клумбу глибиною 40-60 см. На дно покладіть шар глини товщиною 5 см, якщо грунт легка (піщаник). На глинистому ґрунті зробіть дренаж - 10-12 см з піску, щебеню, гравію або битої цегли.
4
Заповніть котлован спеціально підготовленої землею. Внесіть органічні добрива: торф, перегній, компост.
5
Грунт в котловані повинна бути на 5-10 см вище оточуючої поверхні, щоб після її просідання рівень клумби був на рівні решти газону. У занадто глибокому котловані буде накопичуватися дощова вода, що несприятливо позначиться на рослинах.
6
Захистіть краю клумби бордюром. Для цього викопайте канавку по краю клумби. Встановіть бордюр з пластикових або скляних пляшок, цегл.
7
Від середини клумби до країв зробіть ухил. Грунт перед посадкою рослин рясно зволожите. Перекопайте її та видаліть залишки бур'янів. Обробіть граблями.
8
Посадку рослин проводите вранці або ввечері - від середини до країв, дотримуючись шаховий порядок. Розсаду за дві години до висадки і після рясно полийте.
9
Ямку для великих рослин робіть совком, а для дрібних - кілочком. Коріння саджанців розправляйте. Довге коріння багаторічників замикайте прищипкою. Присипавши їх землею, грунт злегка ущільніть. Рослини розташовуйте по краях більш щільно, ніж у центрі.
10
Розмір великий клумби зробіть від 1,5 м до 2 м. Високі рослини розташуйте в центрі, низькі по краях. Невелику клумбу зробіть плоскою. На неї висаджуйте не більше 5 видів рослин.