Як захистити шлунок від антибіотиків. Як захистити шлунок під час прийому антибіотиків.

Антибактеріальні препарати життєво необхідні для лікування деяких захворювань, але, вбиваючи хвороботворні бактерії, вони завдають шкоди здоровим органам. Найсильніше страждає травна система, однак можна мінімізувати наслідки, вживши заходів для захисту шлунка.
Інструкція
1
Більшість антибактеріальних препаратів негативно впливає на шлунково-кишковий тракт, викликаючи діарею, болі в животі, метеоризм, а іноді і нудоту з блювотою. При важкій реакції, яка загрожує життю і здоров'ю пацієнта, лікарі намагаються замінити один антибактеріальний препарат на інший, який, можливо, буде переноситися краще і при цьому надасть належний ефект на збудника основного захворювання. Однак призначення іншого антибіотика не завжди доцільно, тому часом не залишається іншого виходу, окрім як прийняти профілактичні заходи або провести симптоматичне лікування.
2
Ніколи не вживайте антибактеріальні препарати натщесерце. І в той же час, надмірно перевантажений шлунок відреагує на ліки нітрохи не краще, ніж голодний. Добре, якщо прийому таблеток передуватиме легкий сніданок, обід або вечерю.
3
Їжте страви, які обволікають стінки шлунка і заважають лікам зробити негативний вплив на слизову оболонку. Це можуть бути каші, супи-пюре і протерті овочі, киселі. Не зловживайте гострою і солоною їжею, вона несприятливо впливає навіть на здоровий шлунок , а під час антибактеріального лікування небезпечна подвійно.
4
Приймайте пробіотики, такі як «Лінекс» або «Бактисубтил». Органи шлунково-кишкового тракту повинні працювати злагоджено, тому відновивши кишкову мікрофлору, ви поліпшите і роботу шлунка.
5
При поганій переносимості лікування спробуйте замінити оральний прийом антибіотика на внутрішньом'язове або внутрішньовенне введення. Звичайно, це менш приємна процедура, зате ліки мине шлунок і завдає йому меншої шкоди, ніж при прийомі таблеток. До того ж, антибіотики у вигляді ін'єкцій більш ефективні для лікування основного захворювання.