Як посадити помело.

Помело - крупне вічнозелене дерево, що належить до сімейства рутових, яке розводять заради великих кисло-солодких плодів, іноді більших грейпфрут розміром. В кімнатних умовах ця рослина можна отримати з пророщеної кісточки, хоча при такому способі вирощування молоде рослина не збереже ознаки сорту.
Вам знадобиться
  • - насіння помело;
  • - «Епін-екстра»;
  • - дренаж;
  • - деревне вугілля;
  • - дернова земля;
  • - листова земля;
  • - пісок;
  • - перегній.
Інструкція
1
Пророщуванням помело варто зайнятися на самому початку весни. Відберіть кілька великих насіння зі стиглого плода, промийте їх проточною водою і обсушити. Помічено, що найбільше насіння зустрічається в плодах грушоподібної форми.
2
Замочите насіння на вісімнадцять годин на розчині «Епін-екстра». На півсклянки води вам буде потрібно п'ять крапель препарату.
3
На дно контейнера для пророщування покладіть шар будь-якого матеріалу, добре всмоктуючого вологу. Підійде губка, вата, марля. Досить часто для пророщування насіння використовується мох сфагнум. Покладіть підготовлені насіння в контейнер і накрийте їх шаром тканини або моху.
4
Зволожите вміст контейнера і поставте в місце з температурою в межах двадцяти п'яти-двадцяти восьми градусів. Слідкуйте за тим, щоб матеріал, в якому пророщують насіння, що не пересихав.
5
Після того як насіння проросте, підготуйте ємність з грунтовим субстратом. На дно контейнера покладіть суміш некрупной гальки з деревним вугіллям. Змішайте грунтовий субстрат з двох частин дернової землі, частини листової землі, частини піску і такої ж кількості перегною. Посадіть пророщені насіння корінням вниз на глибину від двох з половиною до трьох сантиметрів.
6
Поставте ємність з насінням в добре освітлене місце, притените контейнер від прямих сонячних променів. Поливайте ґрунтову суміш відстояною водою у міру висихання.
7
Після того, як у молодих рослин виросте по два-три справжніх листа, розсадите помело по окремих горщиках діаметром не більше десяти-п'ятнадцяти сантиметрів. При пересадці рекомендується прищипувати стрижневий корінь сіянців.
8
Помело слід берегти від протягів і уникати різкої зміни режиму освітлення. Для підтримки необхідної для рослини вологості повітря обприскуйте помело водою кімнатної температури або злегка тепліше. При відповідних умовах утримання молоде рослина може досить швидко сформувати бутони, однак, якщо на помело не виросло п'ятнадцять-двадцять листя, бутони слід обрізати.