Як відкрити біос.

Необхідність відкрити біос виникає у пересічного користувача при повсякденній роботі за комп'ютером не часто, але часом необхідно зробити там деякі настройки. Здавалося б, справа це хоч і відповідальне, але не хитра, і не вимагає особливих навичок.

Після включення комп'ютера і завершення самотестування слід всього лише кілька разів натиснути клавішу Del, і ось лаконічні меню биос з'явилися на екрані, дозволяючи переглянути і змінити базові налаштування, що впливають на функціонування компьютера.Однако іноді ця проста операція не призводить до очікуваного результату, і ввійти в биос не вдається. Відбутися таке може з кількох причин.

  1. Перед нами не стаціонарний комп'ютер, а ноутбук. В цьому випадку клавіша для входу в біос може бути іншою, наприклад F2, F10, Esc або ще якої-небудь, залежно від фантазії розробника ноутбука. На щастя, при завантаженні на екрані ноутбука зазвичай є підказка, за допомогою якої клавіші можна отримати доступ до біос. Якщо ж її немає, і документація до ноутбука також недоступна - просто спробуйте всі перераховані клавіші, ймовірно, одна з них все ж спрацює.
  2. Звичайний стаціонарний комп'ютер, а відкрити биос натисканням Del не виходить. Перевірте, в який роз'єм підключена клавіатура. Якщо це роз'єм USB - підключіть клавіатуру в роз'єм PS2 (скористайтеся іншою клавіатурою, або знайдіть перехідник). Ймовірно, в биос просто відключена підтримка USB-клавіатури. Включивши її, наступного разу ви зможете увійти в біос без додаткових хитрувань, просто натиснувши Del на USB-клавіатурі.
  3. Ще однією проблемою, яка може перешкодити доступу в биос, може виявитися встановлений на вхід в биос пароль. Якщо пароль встановлено вами, то залишається лише ввести його, і доступ до біос отриманий. Якщо ви не пам'ятаєте пароль, то справа дещо ускладнюється. Можливо, отримати доступ до біос буде неможливо без скидання параметрів биос (включаючи пароль). Для цього необхідно замкнути спеціально призначену для такої операції перемичку на материнській платі. Настійно не рекомендуємо робити це, не ознайомившись попередньо з документацією до материнської плати, маніпуляції з перемичками вкрай небезпечні. Природно, всі інші настройки біос будуть також втрачені, їх стан повернеться до встановленого виробником на заводі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=L748dL2RA1g