Як вирощувати овочі в теплицях.

Суворих правил вирощування овочів в теплиці немає, є лише деякі рекомендації. Тут можна сміливо експериментувати. Відомо, наприклад, що деякі культури погано уживаються один з одним через різні агротехнічних вимог. Але, знаючи деякі секрети, цю проблему можна вирішити.
Інструкція
1
Теплиці бувають переносні і стаціонарні. Переносні теплиці гарні тим, що їх цілком можна легко перенести в разі потреби на нове місце, що іноді буває потрібно, так як якщо багато років вирощувати культуру на одному місці, то грунт «стомлюється», можуть виникнути різні небезпечні захворювання, що веде до зниження врожайності. В стаціонарних теплицях потрібно пропарити або повністю поміняти землю. Якщо можливості зробити це ви, в силу яких-небудь причин, не маєте, то за два тижні до посадки рослин проведіть дезінфекцію ґрунту. Для цього використовуйте одновідсотковий розчин марганцівки або тривідсотковий розчин нитрафена. Можна застосовувати в весняних теплицях біопаливо. На розігріте біопаливо насипте родючий шар землі і висаджуйте рослини.
2
Вирощувати овочі в теплицях нескладно. Низькорослі сорти помідорів висаджуйте з кроком 30 сантиметрів, між рядами відступайте 50 сантиметрів. Загущення посадка знижує врожайність. Рослини висаджуйте рядами з півночі на південь. Якщо розсада нормальна, чи не переросла, саджайте її вертикально, яка переросла - похило, бо саме в цьому положенні будуть утворюватися додаткові корені. Після посадки негайно полийте розсаду теплою водою. Прив'яжіть рослини до шпалери або кілків. Регулярно видаляйте пасинки.
3
Солодкий перець і баклажани висаджуйте в більш старшому віці. Поки розсада теплолюбних культур підростає, посадіть редис, цибулю і зелень як проміжну культуру. Щоб у помідорів і баклажанів краще зав'язувалися плоди - повітря в теплиці повинен бути сухою. Для цього їх саджайте близько дверей або недалеко від вентиляції. Солодкий перець вимагає багато світла, як і баклажани, в іншому з ним проблем немає.
4
А огірки не люблять протягів, тому посадіть їх подалі від дверей і кватирок. У огірків потрібно прищипувати бічні пагони, щоб стимулювати ріст головного стебла, так як саме на ньому формуються плоди. Не допускайте, щоб перепади температур були занадто різкими. Для профілактики прикорневой гнили присипте стебла деревним вугіллям. Регулярно підгодовуйте рослини добривами. Взагалі вирощувати овочі в теплицях дуже цікаво. До того ж вирощені своїми руками екологічно чисті натуральні продукти будуть завжди відмінним доповненням для вашого столу.