Як зігнути пластикову трубу. Як спаяти пластикову трубу феном.

При виготовленні конструкцій з пластикових виробів нерідко доводиться згинати елементи, надаючи їм необхідну конфігурацію. Для згинання таких виробів існує кілька способів. Вибір конкретного методу залежить від наявних у вашому розпорядженні інструментів і необхідної точності. Щоб зігнути, наприклад, пластикову трубу, знадобиться впливати на неї термічним способом.
Вам знадобиться
 • - формувальна машина;
 • - деревоволокнистих плит;
 • - силікон;
 • - шаблон;
 • - газовий пальник;
 • - будівельний фен.
Інструкція
1
Для додання необхідної форми трубі з полістиролу попередньо виготовте оправу з деревоволокнистих плит. Зберіть форму, погодившись з довжиною труби та її діаметром. Після підгонки оправи ретельно обробіть її наждачним папером.
2
На формувальної машині виготовте з силікону оболонку для пластикової деталі. Вона знадобиться для закріплення труби на оправі і запобігання поверхні пластика від подряпин, відколів і вм'ятин.
3
Вставте пластикову трубу в оболонку. Закріпіть виріб в оправі з деревоволокнистих плит. Помістіть всю конструкцію на формувальну машину. Після розігріву пластик розм'якшиться і почне осідати на оправу. При цьому виріб прийме необхідну вигнуту форму. Почекайте приблизно десять хвилин, перш ніж звільнити трубу . Тепер виріб можна витягти з оправлення і залишити до повного охолодження.
4
За відсутності формувальної машини використовуйте будівельний фен або газовий пальник. Заздалегідь виготовте шаблон, який буде відповідати формі майбутньої зігнутої труби. Бажано уникати при згинанні пластика різких поворотів, тому шаблон повинен мати плавний вигин по всій своїй поверхні.
5
Намітьте місце вигину труби. Наведіть нагрівальний прилад на місце передбачуваного вигину. При цьому стежите, щоб відстань від джерела високої температури до виробу було не надто малим, щоб не допустити займання пластика.
6
Продовжуючи впливати на трубу феном або пальником, повільно обертайте трубу уздовж осі. Коли пластик стане м'яким і податливим, помістіть його на попередньо підготовлений шаблон і зігніть, довівши вигин до потрібного кута. Дотримуйтесь при цьому терпіння і акуратність, щоб не вийшло розриву вироби. Утримуйте вигнуту трубу на шаблоні до тих пір, поки вона не охолоне. Затверділий пластик зніміть з шаблону і використовуйте за призначенням.
При оформленні квартири в ході ремонту часто доводиться монтувати різні за формою елементи з гіпсокартону. У таких випадках виникає необхідність в тому, щоб зігнути гіпсокартон. Існує кілька способів зігнути цей матеріал, вибір у кожному конкретному випадку визначається товщиною листа, складністю форми і наявністю під рукою відповідних інструментів.
Вам знадобиться
 • - смуга з гіпсокартону;
 • - гострий ніж;
 • - спеціальний валик (перфоратор);
 • - вода;
 • - чисті ганчірки.
Інструкція
1
Підготуйте смугу гіпсокартону, яку потрібно зігнути. Чим більшим буде радіус вигину, тим простіше буде гнути смугу . Широкі смуги згинати важче, ніж вузькі. Іноді краще розділити одну широку смугу на дві-три вузьких і монтувати їх потім окремо, прошпакльовані шви.
2
Найпростіше додати матеріалу необхідну форму, якщо мова йде про створення увігнутих поверхонь; опуклості доставляють більше клопоту. Притулите пластину з гіпсокартону до потрібного місця і повільно вдавите її в западину. При цьому помічник закріплює кінці смуги саморізами. Потім заготовка прикручується більш грунтовно по всій своїй довжині.
3
При обробці гіпсокартоном опуклих форм зафіксуйте смугу тільки в одному місці, а потім крок за кроком, поетапно і поступово згинайте смугу , прикріплюючи її в міру зміни форми.
4
Складніше йде справа з вигинами малого радіусу. Без попередньої підготовки можна легко зламати смугу . Попередньо зробіть із зворотного боку аркуша невеликі прорізи на відстані близько 4-5 см один від одного. Прорізи не повинні бути занадто глибокими, щоб гіпсокартон не зламався, а частини матеріалу повинні бути надійно з'єднані між собою.
5
При вигинанні значних за площею смуг гіпсокартону знадобиться спеціальний валик з шипами (перфоратор). Поверхня матеріалу в місці передбачуваного вигину злегка зволожите, обклавши мокрими ганчірками. Тепер пройдіть за місцем згину валиком, щоб на цьому місці з'явилися невеликі отвори. Потім поступово згинайте лист, намагаючись надати йому необхідну кривизну. Вигнуту смугу змонтуйте в потрібному місці, надійно прикріпивши до основи.
6
Вмонтовуючи вигнутий лист, виконуйте певну послідовність дій. Не слід чекати, поки вигнута одним з описаних способів смуга «застигне», прийнявши потрібну форму. Прикріплюйте гіпсокартон до основи відразу, поки місце вигину ще вологе і податливе. Якщо не дотриматися ця умова, то можливі злами матеріалу. Дійте поступово, намагаючись уникати різких змін у структурі матеріалу.