Як позбутися від цвілі у квітці.

Цвіль в квіткових горщиках може з'являтися з цілої низки причин, починаючи від надмірного поливу і закінчуючи пересадкою квітки в заражений спорами цвілі грунт. Якщо не вжити заходів, то поширення цвілі може привести до загибелі квітки.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - грунт;
  • - керамзит.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб знищити цвіль в квітці - це поміняти весь грунт. В цьому випадку рослина акуратно виймають з горщика, коріння звільняють від залишків грунту і проливають слабким розчином марганцівки. Старий грунт можна використовувати лише в тому випадку, якщо прожарити його в духовій шафі при високих температурах. Це позбавить грунт від зайвої вологості і знищить спори цвілі . В якості профілактіруется кошти в нирку додається активоване вугілля.
2
Перед тим як насипати грунт в горщик, останній також необхідно витримати в духовці або обдати окропом. Подібне можливе тільки з керамічними горщиками, якщо цвіль з'явилася в квітках, зростаючих в пластиці, то гарантувати відсутність спор грибка в самій тарі неможливо.
3
Для того щоб цвіль на квітах не з'являлася в подальшому, зробіть якісний дренаж. Для цього насипте на дно не менш 1.5-2 см керамзиту, а вже на нього викладайте грунт і укорінюють рослина.
4
Верхню частину горщика можна засипати шаром піску або керамзиту, на них цвіль утворюється набагато рідше. У тому випадку, якщо цвіль все-таки з'являється, достатньо лише промити і прожарити керамзит або ж замінити пісок.
5
Набагато простіше запобігти появі цвілі , ніж боротися з нею. Тому візьміть за правило прожарювати знову придбаний або ж зібраний в лісі грунт, в який планується пересаджувати рослину. Це дозволить уникнути інфікування ґрунту спорами цвілі .
Зверніть увагу
Важливий правильний полив рослини: якщо в приміщенні занадто волого, то надлишок води може викликати утворення цвілі. Коли вона тільки з'явилася, можна обмежитися зміною верхньої частини грунту.
Корисна порада
Якщо цвіль на квітах викликає їх в'янення, то необхідна додаткова обробка ґрунту розчином фундазола. На два літри води береться 4 грами речовини.