Як розбити архів winrar.

Для запису файлів великого обсягу на DVD-носії прийнято створювати архіви. Це дозволяє значно зменшити обсяг деяких файлів. Якщо після стиснення дані все ще не поміщаються на диск, необхідно розбити їх на кілька архівів.
Вам знадобиться
  • - 7z.
Інструкція
1
Встановіть програму-архіватор. Краще використовувати сучасні утиліти, наприклад 7z. Завантажити актуальну версію програми ви можете на офіційному сайті http://www.7-zip.org/download.html. Вона дозволяє домогтися великої ступеня стиснення. Перезавантажте комп'ютер після установки архіватора. Відкрийте меню «Мій комп'ютер» і знайдіть файли, які необхідно записати на диск. Скопіюйте їх в окрему папку. Якщо вони вже є частиною архіву, то розпакуйте дані.
2
Клацніть правою кнопкою миші по потрібному архіву і виберіть пункт «Витягнути файли». Вкажіть папку, в яку будуть збережені розпаковані дані. Після завершення цієї процедури клікніть правою кнопкою миші по цій папці і наведіть курсор на пункт 7z. У розгорнулося вікні виберіть пункт "Додати до архіву». Дочекайтесь появи вікна архіватора.
3
В полі «Архів» введіть назву майбутнього 7z-файлу. Виберіть параметр у пункті «Рівень стиснення». Для забезпечення максимальної економії місця використовуйте рівень «Ультра». Знайдіть пункт «Розбити на томи розміром».
4
Введіть максимальний розмір одного елемента архіву або виберіть потрібний пункт з готових варіантів, наприклад 4480M - DVD. Це дозволить програмі створити архів, кожна частина якого зможе поміститися на чистий DVD-носій.
5
Натисніть кнопку Ok і дочекайтеся створення розділеного архіву. Якщо ви використовували параметр «Без стиснення», то даний процес буде виконаний досить швидко. Для створення запаролений архіву заповніть два поля в меню «Шифрування».
6
Пам'ятайте про те, що для з'єднання архіву в єдине ціле вам будуть потрібні всі його елементи. Досить складно відновити цілісність файлів в разі втрати хоча б однієї частини архіву.
Для передачі файлів великого розміру по електронній пошті або через файлообмінні ресурси з обмеженням на розмір файлу використовуються багатотомні архіви. Створення саме багатотомного архіву дозволяє розбити великий файл на декілька частин поменше. Для виконання цього завдання чудово підходить програма WinRAR.
Вам знадобиться
  • - програма WinRAR;
  • - файл для архівації.
Інструкція
1
Для того щоб розділити файл на кілька томів архіву, завантажте файл в архіватор. Це можна зробити, відкривши вікно провідника і перетягнувши файл мишкою у вікно WinRAR. Можете натиснути на кнопку «Додати», що знаходиться під головним меню. Відкриється вікно, в якому слід натиснути на кнопку «Обзор», вибрати файл для архівації і клацнути по кнопці «Відкрити».
2
Можете скористатися командою «Додати файли в архів» з меню «Команди» або гарячими клавішами Alt + A. Крім того, ви можете вказати архівіруемих файл за допомогою адресного рядка, що знаходиться у верхній частині вікна WinRAR. Клікніть лівою кнопкою мишки по стрілці праворуч від рядка, виберіть зі списку відкрився списку дисків диск і папку, в якій знаходиться потрібний файл, і клацніть по ній. У вікні програми з'явиться вміст папки, і ви отримаєте можливість вибрати файл для архівації.
3
Налаштуйте параметри архівації. Для цього клікніть по кнопці «Додати» або скористайтеся командою «Додати файли в архів». У вікні параметрів виберіть із списку «Розділити на томи розміром (в байтах)» розмір томів, на які буде розбитий файл. Серед пресетів є розмір тому для запису на дискету, CD та DVD. Втім, ви можете ввести власне значення для розміру одного тому створюваного архіву. Якщо вам потрібно переслати окремі частини цього архіву по електронній пошті, при вказівці розміру тому орієнтуйтеся на мінімальний розмір вкладення, який допускається поштовим сервісом.
4
При необхідності можете встановити пароль на створюваний архів. Для цього клікніть по вкладці «Додатково» і натисніть на кнопку «Встановити пароль». Придумайте і двічі введіть пароль. Натисніть на кнопку ОК.
5
Можете ввести коментар до створюваного архіву. Для цього клікніть по вкладці «Коментар» і введіть текст в поле. Можете завантажити коментар з текстового файлу, скориставшись кнопкою «Обзор» і вибравши потрібний файл.
6
Для початку створення архіву клацніть по кнопці ОК у нижній частині вікна параметрів архіву. Після закінчення обробки ваш файл буде розбитий на кілька частин і готовий до пересилання.