Як змінити файл підкачки на ХР.

Файл підкачки необхідний операційній системі для компенсації недоліку оперативної пам'яті. Наявність цього файлу дозволяє зберігати певні дані не в ОЗУ, а на жорсткому диску. Правильна настройка файлу підкачки дозволяє істотно підвищити продуктивність ПК.
Вам знадобиться
  • - Обліковий запис адміністратора.
Інструкція
1
Спочатку файл підкачки не має постійного обмеженого розміру. Він заповнюється інформацією в міру необхідності і очищається після завантаження цієї інформації в оперативну пам'ять. Для прискорення роботи комп'ютера рекомендують встановлювати статичний розмір файлу підкачки. Відкрийте меню «Пуск» і наведіть курсор на пункт "Налаштування". Виберіть меню «Панель управління» і відкрийте пункт «Система».
2
Після відкриття вікна з заголовком «Властивості системи» перейдіть до вкладки «Додатково». Тепер натисніть кнопку «Параметри», що відноситься до підміню «Швидкодія». Виберіть вкладку «Додатково» і натисніть кнопку «Змінити», розташовану біля пункту «Віртуальна пам'ять».
3
Виберіть жорсткий диск або його розділ, на якому необхідно розмістити файл підкачки. Тепер задайте розмір файлу. Для збільшення продуктивності операційної системи встановіть однакові значення для пунктів «Вихідний розмір» і «Максимальний розмір». Натисніть кнопку «Поставити» після введення параметрів. Закрийте робоче меню і перезавантажте комп'ютер для застосування нових параметрів.
4
Використовуйте для зберігання файлу підкачки будь-який розділ диска, на якому не встановлено жодної операційної системи. Для оптимізації роботи системи з цим файлом рекомендують створювати додатковий розділ. Скористайтеся програмою Partition Manager. Створіть новий розділ диска, розмір якого буде 3-4 Гб. Відформатуйте його, змінивши файлову систему цього тому на FAT32.
5
Відкрийте меню налаштувань файлу підкачки. Виберіть новий розділ диска і введіть в поля «Вихідний розмір» і «Максимальний розмір» потрібні числа.
Для функціонування програм на комп'ютері потрібна оперативна пам'ять. Однак велика кількість запущених одночасно програм призводить до того, що її вільне місце швидко закінчується. Тим не менш, може виникнути потреба запустити ще якусь програму. Саме для цього існує файл підкачки або «віртуальна пам'ять». Це певний обсяг пам'яті на жорсткому диску, в який система вивантажує з оперативної пам'яті рідко використовувані, але запущені програми.
Інструкція
1
При занадто малим розміром файлів підкачки системі може не вистачати місця для того, щоб вивантажувати програми, звільняючи оперативку. За замовчуванням розміром цього файлу керує система, збільшуючи або зменшуючи його в залежності від обсягу освобождаемой пам'яті. Це призводить до сильної фрагментації файлу і уповільненні роботи системи. Краще призначити розмір цього файлу вручну і зробити постійним.
2
Клацніть правою кнопкою миші на ярличку «Мій комп'ютер». У випадаючому меню виберіть пункт "Властивості". У вікні властивостей системи виберіть вкладку «Додатково». На цій вкладці в розділі «Швидкодія» натисніть кнопку «Параметри».
3
У вікні «Параметри швидкодії» відкрийте вкладку «Додатково». У нижній частині вікна є розділ «Віртуальна пам'ять». Натисніть кнопку «змінити» в цьому розділі.
4
Відкрилося віконце налаштувань віртуальної пам'яті. Тепер перемикач розміру файлу підкачки поставте в положення «Особливий розмір». Поставте і вихідний і максимальний розмір однаковим і рівним 1,5 - 2 гігабайтам. Натисніть кнопку «Поставити».
5
Перезавантажте комп'ютер.
Зверніть увагу
Віртуальна пам'ять - це оперативна пам'ять плюс файл підкачки. З цих двох визначень випливає, що ці два поняття взаємопов'язані і для того, щоб змінити розмір віртуальної пам'яті потрібно змінити розмір файлу підкачки. Але перш ніж приступати, необхідно запам'ятати два простих правила.
Корисна порада
У разі отримання попереджень про брак віртуальної пам'яті необхідно збільшити мінімальний розмір файлу підкачки. ОС Windows задає вихідний мінімальний розмір файлу підкачки рівним обсягу встановлених ОЗУ, а максимальний розмір файлу підкачки в три рази перевершує обсяг ОЗУ комп'ютера. У списку Диск [позначка тому] виберіть диск, що містить файл підкачки, розмір якого необхідно змінити.