Як намалювати кругову діаграму. Як скласти кругової діаграми.

Числа в таблиці не завжди дають можливість скласти повну картину і правильно проаналізувати ситуацію, навіть якщо вони розсортовані зручним способом. Скориставшись наявними в Microsoft Excel шаблонами діаграм, можна побачити наочно дані таблиці. Це може бути звичайний графік або об'ємна кругова діаграма.
Інструкція
1
Для створення діаграми на основі даних робочої області, виділіть комірки з даними, яких включають в діаграму . Натисніть кнопку «Майстер діаграм» на панелі інструментів «Стандартна».
2
У вікні «Майстер діаграм» зі списку «Тип», виберіть підходящу діаграму , наприклад кругову.
3
В області «Вид» мається кілька варіантів діаграм обраного типу. Клацніть на потрібному подтипе.
4
Для попереднього перегляду результату, клацніть на кнопці «Перегляд» і потримайте. З'явиться зразок діаграми, побудований на основі виділеного діапазону робочого листа. Після того, як закінчите перегляд, потрібно відпустити кнопку миші.
5
Клацніть на кнопці "Далі". У діалоговому вікні «Джерело даних» можна вибрати значення для діаграми, проте дані були вже обрані в 1 пункті, але в цьому вікні також можна підтвердити інформацію. У вкладці «Діапазон даних» перевірте коректність вказаних осередків.
6
Якщо знайшли помилку, клацніть по кнопці згортання діалогового вікна, а потім за допомогою миші виділіть потрібний діапазон комірок робочого аркуша і натисніть кнопку розгортання діалогового вікна.
7
Якщо діаграма коректно відображає дані робочого аркуша і правильно виглядає при попередньому перегляді, клацніть на кнопці «Готово». Тоді Excel створить діаграму .
8
Якщо потрібно додати деякі елементи, то продовжуйте працювати з майстром діаграм.
9
В групі ряди встановіть значок в рядках або в шпальтах, так ви вкажіть бажане розташування даних.
10
Клацніть на кнопці "Далі". З'явиться вікно «Параметри діаграми». Скористайтеся закладками цього вікна, щоб створити заголовок діаграми, внести імена осей, включити легенду в діаграму , ввести підписи даних і вставити лінії сітки.
11
Натисніть кнопку «Далі». Наступна дія в виборі розміщення діаграми. В цьому вікні виберіть вставити діаграму на поточному аркуші або на окремому робочому листі.
12
Клацніть кнопку «Готово» і завершите побудова діаграми.
Діаграми - невід'ємний елемент різноманітних презентацій, слайд-шоу, ділових програм і фінансових звітів. За допомогою діаграми можна візуально відобразити, як змінювався з роками той чи інший аспект роботи фірми, або показати процентне співвідношення самих різних параметрів. Красива і зрозуміла діаграма буде зрозуміліша читачеві і глядачеві, ніж неясний креслення, тому дуже важливо навчитися малювати красиві, чіткі й очевидні для розуміння діаграми, які допоможуть вам у вашій діяльності.
Інструкція
1
В Microsoft Excel можна, вказавши свої параметри, створити автоматичну діаграму з шаблонів програми, але ці діаграми не відрізняються ні ясністю, ні естетичністю. Виходячи з готової діаграми в Excel, ви можете створити власну діаграму , більш наочну, лаконічну і стильну, з використанням тих же параметрів.
2
У попередніх діаграмах позбудьтеся від усього зайвого. Ваша діаграма повинна нагадувати легкий і зрозумілий графік, звільнений від зайвих деталей, прозорий і естетичний. Для того, щоб графік був зрозумілим, не використовуйте в ньому більше двох кольорів. Червоний, чорний і відтінки цих квітів будуть оптимальним варіантом для будь-якої діаграми. Це дозволить легко зчитувати інформацію по кожній шкалою. Обов'язково відбивайте в графіку помітне зростання параметрів.
3
Якщо у вас є дві діаграми, показники яких можна об'єднати в загальний графік, використовуйте цю можливість - зробіть одну загальну зручну діаграму . Кожен параметр окрасьте в свій колір.
4
Не варто показати співвідношення різних показників в одному стовпці діаграми - така інформація не буде зчитана глядачем. Набагато краще буде розділити кожен стовпець на два - червоний і чорний. У кожному стовпці буде показана величина того чи іншого показника, і відповідно до неї буде показана висота стовпчика. Проте, зчитування інформації досі може являти собою труднощі, оскільки збільшується кількість стовпців, і читачеві складно співвіднести їх із загальними значеннями на нижній шкалі.
5
Набагато акуратніше буде виглядати така ж діаграма, у якій основна шкала (наприклад, розподіляє результати по роках) буде розташовуватися вертикально, а всі стовпці будуть спрямовані убік. Так як довгі числа теж будуть розташовуватися горизонтально, діаграма не проводитиметься враження занадто великого обсягу даних.
6
Кожну пару стовпців на одному параметрі шкали помістіть в поле третього кольору (наприклад, сірого) для більшої наочності, і сіру смугу виводите вбік на довжину, відповідну загальним показником двох шкал-стовпців. Загальний показник в чисельному варіанті пропишіть праворуч від смуги, використовуючи такий же сірий колір. У такому вигляді діаграма буде вже легко читається.
7
Також ви можете спробувати зробити наочною і акуратною звичайну вертикальну діаграму , поєднавши шкали за іншим принципом, ніж спочатку. Стовпці одних показників перебувають над основною шкалою загальних і сумарних чисел, а стовпці інших - під шкалою. Це дозволить зробити дані окремими один від одного і зрозумілими, і разом з тим, об'єднаними в загальну картину.