Як штукатурити піч. Як просто зробити все.

Після зведення печі необхідно зайнятися її обштукатурюванням. Перед роботою обов'язково підготуйте поверхню печі. Для цього потрібно її добре протопити. Розчин можна наносити тільки на гарячі стінки.
Інструкція
1
Займіться підготовчими роботами. Виконайте очистку печі від глиняного розчину. Особливу увагу приділіть швах. Їх необхідно розчистити на глибину більше 1 см. Після цього в шви забийте цвяхи, які мають довжину 100 мм. Бажано забивати їх під кутом. Капелюшки повинні виступати над поверхнею на 5 мм. Крок між ними повинен бути не більше 15 см. До цвяхах за допомогою м'якої пічної дроту прикріпіть плетену сітку, яка має осередки не більше 20х20 мм. Буде створена додаткова шорсткість, яка здатна забезпечити більш надійну фіксацію розчину на поверхні печі. Якщо ж сітка занадто м'яка і щільно прилягає до печі, то під нею прокладете сталевий дріт товщиною 3 мм. Прикріпіть її до цих же цвяхах.
2
Оштукатуривать можна тільки гарячі стінки печі. Для початку їх змочіть водою. Після цього нанесіть рідкий сметанообразний розчин. Даний шар прийнято називати обризг. Зачекайте, він повинен зміцніти. Потім нанесіть другий шар розчину - грунт. Він повинен мати товщину близько 5-7 мм. Грунт також повинен добре схопитися. Тепер можете переходити до остаточного вирівнювання поверхні. Якщо штукатурка має товщину 18-20 мм, то розчин наносите в три прийоми. Вкрай не рекомендується накривати грунт чистим гіпсовим тестом. Він втратить свою міцність при затирці.
3
Затирку найкраще виконувати після повного схоплювання розчину. Для цієї мети використовуйте дерев'яну, металеву або ж пластмасову тертку. Також вам знадобиться звичайна кисть. За допомогою кисті змочуйте поверхню водою, а за допомогою терки виконуйте затірку. Штукатурка в підсумку повинен бути чистою і гладкою. Пропущених місць і протірін бути не повинно. Якщо після висихання ви помітили тріщини, то розширте їх, змочіть водою, замажте розчином і знову затріть.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oNVAT9SMUNA
На дачних ділянках люди часто складають печі самостійно, ще чеще ремонтують їх або облагороджують за допомогою штукатурки. Справа ця нехитра, але вимагає дотримання певних правил.
Вам знадобиться
  • - вапняне тісто;
  • - пісок;
  • - азбест
Інструкція
1
Штукатурити піч бажано через місяць після її кладки. Щоб штукатурка краще трималася на поверхні печі, очистіть її від надлишків глини і очистіть усі шви на глибину на 1 см.
2
Існує й інша підготовка до оштукатурювання, більш надійна. Після того як розчистите всі шви, забийте під кутом в них цвяхи довжиною 100 мм. Забивайте їх так, щоб над поверхнею виступали на 5 м капелюшки. Цвяхи забийте на відстані 15-18 см, через кожні 2 або 3 ряди кладки. Потім до цих гвоздикам за допомогою м'якого дроту прикріпіть сітку. Підберіть сітку так, щоб вічка не були більше 20X20 мм. Такий спосіб забезпечує розчину більш надійну фіксацію на поверхні печі. Якщо сітка виявилася дуже м'якою і до поверхні печі прилягає впритул, то близько цвяхів під сіткою прокладете сталевий дріт (2,5-3 мм) і її прикріпіть до цвяхів.
3
Для штукатурення можна використовувати різні рецепти приготування розчину, але всі складові будь-якого розчину треба ретельно перемешать.Рецепт 1Гліна - 1 частина, вапняне тісто - 1 частина, пісок - 2 частини, асбест- 1/10 частину. Всі дані компоненти покладіть одночасно і перемішайте, додаючи воду, поки не отримаєте розчин потрібної густоти.
4
Рецепт 2 Глина -1 частина, пісок - 2 частини, цемент (марка не нижче 300) - 1 частина, азбест - 1/10 частина. Змішайте глину і пісок разом, додайте води і розмішайте, щоб вийшло густе тісто. Потім додайте цемент і азбест. Знову все перемішайте, додайте воду, щоб вийшов розчин, як густа сметана. Такий розчин придатний для застосування протягом години.
5
Рецепт 3 Гіпс - 1 частина, вапняне тісто - 2 частини, пісок - 1 частина, азбест - 2/10 частини. Змішайте вапняне тісто з азбестом і піском до повної однорідності. Візьміть 1 частина гіпсу і додайте в нього води і перемішайте до отримання рідкої сметани, додайте вапняного розчину 2 частини, все ретельно перемішайте. Густоту регулюйте водою. Такий розчин треба нанести на поверхню грубки протягом 5 хвилин, так як розчин швидко схоплюється. Тому його готуйте в невеликих кількостях.
6
Обштукатурювання виконуйте по гарячих стінам печі. Спочатку їх змочіть водою, використовуючи кисть, потім нанесіть рідкий розчин (обризг). Як тільки цей розчин трохи зміцніє, нанесіть 2-ий шар розчину (грунт). Грунт вже більш густий раствор.Наносіте верстви завтовшки по 5-7 мм. Коли розчин схопиться, але ще буде достатньо м'який, зробіть затірку. Сирої пензлем змочіть стіни і теркою їх вирівняйте.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2-1S8OaSPLc