Як в'язати накиди.

накиду в в'язанні використовують досить часто: для вив'язування малюнків, в подовженні і додаванні петель. Завдяки їм утворюються отвори, які надають повітряну легкість і витонченість пов'язаному візерунку. Мереживні топи і сукні, накидки і жилети, виконані ажурним малюнком, виглядають декоративно і жіночно. Існує два види накидов «від себе» і «до себе».
Вам знадобиться
  • Вовняна нитка, дві в'язальних спиці
Інструкція
1
Підведіть кінчик правої спиці від вказівного пальчика лівої руки під робочу нитку. В результаті утворилася петля - накид, пов'язана методом під назвою «до себе». При в'язанні деяких ажурних візерунків, потрібно робити кілька накидов одночасно. Цей прийом називається витками або подвійним накидом.
2
Поверніть за годинниковою стрілкою праву спицю і захопіть робочу нитку зверху зліва направо. В результаті чого вийшов накид, пов'язаний методом «від себе».
3
Зв'яжіть петлю «дірочка» - це отвір, призначене для гудзики. Зробіть накид на тому місці, де повинна бути петелька. А в наступному ряду скиньте його зі спиці, які не пров'язуючи.
4
Виберіть другий спосіб в'язання петлі «дірочка», якщо він здасться вам більш зручним. Зробити накид з виворітного боку, а наступні дві петельки пров'язуємо разом лицьовій. Далі в'язати по малюнку.
Зверніть увагу
Вид накиду «від себе» застосовують дуже рідко. Багато візерунків з ним виходять спотвореними. В ажурною в'язанні, коли застосовується цей накид, залишаються занадто великі отвори. Речі з ажурними візерунками швидко деформуються і втрачають форму. Їм потрібен дбайливий догляд і нечасте використання.
Корисна порада
Ажурні візерунки рекомендується в'язати з рівною нитки. Потовщення і вузлики в такому полотні дуже помітні. Порівняно з іншими візерунками, витрата пряжі для ажурною в'язки самий наіменьшій.Іногда в процесі в'язання допускаються прикрі помилки. Якщо замість виворітного петлі пров'язати лицьовими і ця помилка сталася кілька рядів назад, то розпускаємо петельний стовпчик до цього місця і пров'язуємо його гачком.