Як обкладати грубку плиткою. оздоблювальні плитки для грубки.

Для обробки печі добре підходить керамічна плитка. Вона здатна надати естетичний зовнішній вигляд і підвищити теплоємність печі. Такий оздоблювальний матеріал тримається на поверхні більше 5 років.
Інструкція
1
Для початку займіться підготовкою печі до укладання. Для цього виконайте очистку її від глини, фарби і розчину. Поверхня повинна бути очищена аж до цегли. Шви необхідно розчистити на глибину більше 1 см. Для цієї мети використовуйте металеву щітки або ж болгарку зі спеціальною насадкою. Якщо фарба не видаляється, то зробіть невеликі насічки на поверхні. Глибина їх має бути близько 2-3 мм. Потріть поверхню вологою губкою.
2
Потім на печі закріпіть спеціальну кладочную сітку. Фіксувати її можна за допомогою металевих анкерів. Також часто застосовуються для цієї мети звичайні саморізи. Укрутите їх в заздалегідь просвердлені побідитовим свердлом отвори. Зміцнити сітку ви можете за допомогою шматків дроту, яку потрібно заздалегідь закласти в шви. Вона повинна бути розміщена на відстані 10-15 см.
3
Для укладання плитки знадобиться звичайний або ж термостійкий плитковий клей. В даний час існують спеціальні склеювальні розчини, які призначені для облицювання печі керамічною плиткою . Випускаються вони у вигляді сухої суміші. Рекомендується додати в розчин поварену сіль. На 1 відро клею буде достатньо 1 кг солі. Вода в клеїть розчині утримуватиметься набагато довше. Сіль здатна перешкоджати її випаровуванню.
4
Укладайте керамічну плитку на максимально розігріту поверхню печі. Такий стан має підтримуватися під час всього процесу укладання. Починати укладати оздоблювальний матеріал найкраще знизу. Використовуйте хрестики для дотримання однакової товщини швів. Через кожні кілька рядів обов'язково перевіряйте вертикаль кладки. Корегуйте укладку. В майбутньому це вже не можна буде зробити.
5
Обробіть міжплиткові шви затіркою. Наносите її гумовим шпателем або ж спеціальною теркою. Вам залишилося тільки очистити керамічну плитку вологою губкою.
Печі і зараз не втрачають своєї актуальності. Для володарів приватних будинків вони можуть бути і елементом декору, і інструментом для обігріву приміщення, і місцем для приготування їжі. Красиво обкладена піч прикрасить собою вітальню і кухню, служитиме предметом вашої гордості.
Вам знадобиться
  • - керамічна плитка;
  • - саморізи або анкери;
  • - клей;
  • - шпатель.
Інструкція
1
Для обробки печі найкраще підійде керамічна плитка. Таке покриття дуже красиво виглядає і підвищує теплоємність каміна. Правильно укладена плитка протримається на печі багато років.
2
Підготуйте поверхню до роботи. Ретельно очистіть піч від старого покриття, фарби, розчину і глини. У вас повинна залишитися «гола» поверхню, де видно тільки цеглини. Зачистіть шви на глибину один сантиметр, можна і більше.
3
Стару фарбу, яка важко видаляється, прибирають по-іншому. На поверхні печі зробіть насічки глибиною два-три міліметри і зчистіть покриття шпателем або металевою щіткою-насадкою на дриль.
4
Після очищення протріть поверхню печі вологою ганчіркою або губкою, щоб прибрати пил і бруд. Укладіть на стінки спеціальну кладочную сітку, розмір її осередків повинні збігатися з розміром плитки. Закріпити цю сітку можна металевими анкерами або саморізами. Побідитовим свердлом виконайте в печі отвори, на яких і буде триматися сітка.
5
Сама плитка укладається за допомогою термостійкого або звичайного плиткового клею. Можна скористатися і спеціальним клеїть розчином, призначеним для кріплення керамічної плитки до печі. Щоб утримати в розчині воду, на одне відро клею додайте один кілограм солі, яка перешкоджає випаровуванню води.
6
Безпосередньо перед укладанням вам необхідно клеїть розчином розрівняти робочу поверхню. Шпателем нанесіть клей на сітку і видаляйте всі нерівності. Буде краще, якщо ви використовуєте тільки один шар розчину. В іншому випадку дочекайтеся повного висихання першого шару і акуратно нанесіть другий.
7
Максимально розігрійте піч. Керамічну плитку можна укладати на піч тільки при такій температурі. Підтримуйте жар під час всього процесу укладання. Плитку зручніше викладати знизу верх. Щоб шви вийшли однаковими, скористайтеся спеціальними хрестиками. Якнайчастіше перевіряйте рівність отриманих рядів, швидко усувайте недоліки.
8
Тепер вам слід обробити затіркою шви між плиткою. Вона наноситься шпателем або призначеної для цього теркою. Після цього ретельно отмойте плитку вологою губкою. За бажанням обробіть шви грязеотталкивающим речовиною.