Як прати байкова ковдра.

Байкове ковдру з м'яким начесав ворсом - звична постільна приналежність для більшості будинків, особливо якщо в родині підростає дитина. Якісний виріб довго не зношується і добре переносить численні прання. Однак доглядати за ним слід правильно, відповідно до рекомендацій виробника.
Вам знадобиться
  • - пральний порошок;
  • - миючий засіб для вовни;
  • - пральна машина;
  • - одежна щітка;
  • - губка;
  • - плямовивідник;
  • - кондиціонер для білизни;
  • - праска.
Інструкція
1
Вивчіть інформацію на бирці виробника байкового ковдри. На ній повинні бути зазначені особливості догляду за виробом. Зазвичай байкою називають пухку і важку матерію з бавовни; вона може також містити волокна натуральної вовни або бути повністю вовняний. Прати виріб необхідно з урахуванням особливостей використовуваного матеріалу.
2
Прання ковдри з бавовни не приносить домашнім господаркам великих клопотів. Таку річ можна випрати будь-яким пральним порошком вручну або прокрутити в автоматичній пральній машинці. Головне, уточніть допустиму максимальне завантаження барабана - можливо, з ковдру м великого обсягу автомат не впорається.
3
Використовуйте делікатні режими прання і кондиціонер для білизни, щоб випрану байкову ковдру залишалося м'яким. Якщо ваша автоматична машинка має програму «Дитячі речі», використовуйте її. Допустимі також звичайна і делікатна прання, при температурному режимі не вище 40 градусів.
4
Прати байку з вмістом вовняних волокон можна тільки в спеціальному щадному режимі для шерсті, за допомогою спеціальних мийних засобів. Якщо на ковдрі є плями, або ж крайова бейка сильно забруднилася, попередньо заперіть проблемні місця вручну і обробіть підходящим засобом для виведення плям.
5
Сильно забруднене байкову ковдру рекомендується спочатку замочити в прохолодному розчином мийного засобу на півгодини, а вже потім занурити в пральну машинку.
6
Підсушіть випрану ковдру в пральній машинці при невеликій температурі, потім дайте йому досохнуть в кімнатних умовах в розгорнутому стані. Віджим можна не використовувати - досить скатати мокре виріб в рулон (Не викручуючи!), Щоб зійшла зайва волога.
7
Отпарьте підсохнула байку або погладьте її, нагрів праска до 150 градусів. Вам залишиться тільки гарненько вичесати оновлене ковдру одежної щіткою з двох сторін, щоб підняти і розпушити м'який ворс.
Зверніть увагу
Згідно з рекомендаціями виробника, деякі вовняні ковдри прати забороняється! Спробуйте очистити байку щіткою з м'яким ворсом і густим мильним розчином. Залишки забруднень знімайте поролоновою губкою, періодично умочати її в чисту воду. Якщо самостійно очистити делікатну тканину у вас не вийшло, доведеться віддати виріб в хімчистку.