Як нарізати плитку.

Для облицювання поверхні приміщень часто використовується плитка. Даний матеріал має багато позитивних характеристик. Важливу роль грає також якісна укладання. У деяких випадках доводиться розрізати матеріал.
Інструкція
1
Перед початком роботи замочіть керамічну плитку у воді на 40-60 хвилин. Після цього ви можете приступати до її нарізуванню. Для різання тонкої кахельної плитки використовуйте звичайний роликовий склоріз. За допомогою олівця зробіть розмітку на зовнішній стороні плитки. Також для цієї мети добре підходить стирається маркер. Лінія повинна бути рівною. Скористайтеся лінійкою. Після нанесення рисок можете приступати безпосередньо до різання матеріалу. З сильним натисканням проведіть склоріз точно по зазначеної лінії. Потім покладіть плитку на край столу і надломити по лінії розрізу. В підсумку повинні вийти дві частини з рівними зрізами.
2
При роботі враховуйте основні правила різання. Лінія, по якій буде проводитися розріз не повинна розташовуватися дуже близько до краю. Відступ повинен бути не менше 1 см. Надріз потрібно виробляти за один прохід склорізом. Тисніть на нього рівномірно. Вести склоріз потрібно плавно в напрямку до себе. В результаті повинна вийти канавка. Підкладіть сірник або цвях під плитку і натисніть на боку плитки. Вона повинна розламатися по лінії.
3
Для різання кахельної і керамічної плитки ви можете використовувати плиткоріз. Він являє собою своєрідний верстат, який має вимірювальні інструменти і отрезное пристрій великого діаметру. З його допомогою можна робити глибокі надрізи. Розламувати плитку ви можете відразу ж після її розрізу.
4
В даний час плиткорізи зустрічаються двох видів: для настінної плитки і для плитки для підлоги. Відрізняються вони один від одного матеріалом, з якого виготовляється зуб. Плиткорез, який має пластмасові зуби, використовується для різання тонкої плитки. Пристрій з металевими зубами добре підходить для різання товстої плитки. В комплекті також є металева лінійка-обмежувач. Завдяки цій лінійці ви можете налаштувати серійну резку плитки з одного й того ж розміру.
Замість того, щоб мостити тротуар плиткою, як це було заплановано раніше, у столиці Росії вирішили повернутися до асфальтових покриттях. З джерел ЗМІ стало відомо, що влада міста таким чином економлять бюджетні кошти.
16 серпня в газеті «Московський комсомолець» була опублікована стаття, що розповідає про припинення програми по заміні асфальтового покриття у столиці на тротуарну плитку. Уряд Москви прийняв рішення про зупинку всіх намічених планів в даній області на поточний рік. Кошти, виділені на укладку плитки, планується направити на вирішення інших першочергових проблем міста. Газета нагадує, що масштабна кампанія по заміні асфальту на плитку почалася ще влітку минулого року. Її ініціатором став мер Москви Сергій Собянін. В планах керівництва міста значилося, що плиточная бруківка з'явиться на 1,134 мільйонах квадратних метрах столичних тротуарів. Виділяється на ці потреби сума сягала майже 4 мільярдів рублів. Уже в середині серпня минулого року Собянін заявив, що влада не справляється з наміченим завданням, виконавши його лише наполовину. Він зазначив, що роботи з укладання плитки в холодну пору року, яке скоро настане, дуже скрутні. Всього влітку 2011 року заміна асфальту торкнулася 400 тисяч квадратних метрів тротуару. На це було витрачено близько мільярда рублів. У 2012 році тротуарна плитка повинна була з'явитися ще майже на 240 тисячах квадратних метрів. З них понад 100 тисяч - в історичному центрі міста. В березні було оголошено про проведення тендера на виконання даних робіт, але торги так і не відбулися. Спочатку вони були перенесені на більш пізній термін, а потім і зовсім скасовані. «Московському комсомольцю» з достовірних джерел стало відомо, що причиною відмови від програми по повсюдної укладанні плитки стали вкрай неприємні чутки для іміджу мера. За деякими даними укладанням плитки і її виробництвом займається дружина Собяніна. Однак глава Москви вперто заперечує цей факт. Офіційною причиною значиться наявність величезної кількості претензій жителів міста до нового покриття. Велика частина нарікань стосується якості укладання плитки. Громадяни також зазначають, що асфальтове покриття було набагато зручніше для пересування пішоходів з дитячими колясками.