Як навчитися співати в хорі.

Основи хорового співу більшість отримує в школі на уроках музики. Однак далеко не в кожному навчальному закладі є хороший викладач хорового мистецтва. Крім того, не завжди бажання співати проявляється в дитинстві або підлітковому віці. Деякі починають цінувати хорове мистецтво досить пізно. Але й у них є шанс навчитися красиво співати і стати учасником хору.
Вам знадобиться
  • - хоровий гурток;
  • - комп'ютер з Note Worthy Composer або Guitar Pro:
  • - підручник сольфеджіо;
  • - віртуальна фортепіанна клавіатура або синтезатор;
  • - плеєр з музичними записами.
Інструкція
1
Вирішіть, який репертуар ви б хотіли виконувати. Хорова музика може бути як духовної, так і світської. Деякі колективи співають і те, і інше, але обов'язково віддають перевагу якомусь одному напрямку. Від вибору репертуару залежать ваші подальші кроки. Якщо вам більше до душі духовна музика - зверніться в найближчий храм. У багатьох парафіях є аматорські хори. Навіть якщо такого колективу немає у вашій церкві, вам обов'язково підкажуть, де він є. І в будь-якому випадку саме на богослужіннях ви зможете слухати музику. Якщо ж вас більше цікавлять світські твори, зайдіть в сусідній Будинок культури.
2
В будь-якому випадку до занять потрібно трохи підготуватися. Якщо ви ніколи не вивчали ноти - почніть саме з них. Сучасні технічні можливості це дозволяють. Скачайте, наприклад, Note Worthy Composer або Guitar Instructor. Вони дають уявлення не тільки про те, де пишеться та чи інша нота, а й якому звуку вона відповідає. Дуже добре, якщо у вас є фортепіано або синтезатор.
3
Вивчати нотну грамоту почніть з тривалостей. Запам'ятайте, як пишуться ціла нота, половинка, чверть і інші. Прочитайте, які існують розміри і що означає кожна цифра, написана на початку нотного рядка. Візьміть підручник сольфеджіо та простукаєте або прогавили кілька вправ.
4
Вивчіть розташування нот на нотному стані в скрипковому ключі. Якщо у вас низький голос, освойте і басовий ключ - не виключено, що ваші партії пишуться саме в ньому. Навчіться співвідносити кожну ноту з певним звуком. Зазначені програми дадуть вам уявлення і тональностях. Знання основних гармонійних побудов значно прискорить навчання і співу в хорі . Вивчати нотну грамоту можна і паралельно із заняттями співом. У деяких хорових колективах навчають і сольфеджіо. Якщо ви хочете співати в православному хорі , навчитеся читати церковнослов'янською мовою. Вивчіть гласи - лади православного церковного співу.
5
Намагайтеся побільше співати для себе. Підберіть записи добре знайомих пісень і підспівуйте виконавцям. Уважно слухайте мелодію, вступайте в потрібному місці і закінчуйте спів одночасно зі співаком. Це допоможе вам швидше навчитися співвідносити свій голос з голосами інших учасників хору.
Корисна порада
Попросіть дозволу бути присутнім на репетиціях церковного хору. Потихеньку підспівуйте учасникам.