Як визначити довжину рукава. Як правильно виміряти довжину рукава.

Довжина рукава - одна з основних мірок для побудови базової викрійки сукні або блузи. Ця мірка потрібна і в тому випадку, якщо ви зібралися купувати одяг, а приміряти її немає можливості. Це дуже актуально при придбанні в подарунок сорочки або светри.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - аркуш паперу;
  • - ручка або олівець;
  • - товста нитка;
  • - кравецькі шпильки;
  • - помічник.
Інструкція
1
Деякі мірки зручніше знімати вдвох. Той, кого вимірюють, у присутності помічника може прийняти позу, яка дає можливість виміряти ті чи інші частини його фігури найбільш точно. До таких мірками відноситься і довжина рукава . Без помічника її можна зняти лише приблизно.
2
Встаньте прямо і вільно. Чи не напружуйте спину і плечі і не намагайтеся триматися так, як вам не властиво. У вас може бути нормальна, сутула або перегібістая фігура, і це необхідно враховувати при побудові викрійки. Але на сам процес зняття мірок тип фігури не впливає ніяк Трохи зігніть руку в лікті, відведіть передпліччя від тулуба в бік і злегка витягніть руку вперед.
3
Попросіть помічника взяти сантиметрову стрічку і прикласти її нульову позначку до кінця вашого плеча. Ця точка знаходиться там, де зазвичай закінчується плечовий шов, який перетинається з серединою оката рукава . Якщо помічник не дуже досвідчений в кравецької справі, притримайте початок сантиметра в потрібній точці іншою рукою. Далі сантиметрову стрічку треба прокласти по передпліччя через зовнішню частину ліктя до зап'ястя. На лікті краще її притримати. Подивіться, яка відмітка стрічки знаходиться на рівні вашого зап'ястя. Це і буде довжина рукава для базової викрійки. Її можна варіювати залежно від фасону. Для цього краще зберегти базову лекало, а для кожної моделі обводити його на папір і відзначати потрібну довжину рукава - до ліктя,? або короткий.
4
Можна виміряти довжину рукава і без помічника. Вимірювання в цьому випадку краще проводити в одязі з довгим рукавом. Вам потербуется ще пара кравецьких шпильок і дзеркало. Зіставте нульову позначку з кінцем вашого плеча і приколіть в цій точці сантиметр до одягу кравецької шпилькою. Точно так само, як і в першому випадку, проведіть стрічку уздовж передпліччя через лікоть. В районі ліктя приколіть сантиметр ще однієї шпилькою. Далі простягніть його до зап'ястя, зробіть позначку в точці з'єднання зап'ястя з пензлем і подивіться, що вийшло.
Зверніть увагу
Якщо сантиметр двосторонній, будьте уважні. Друга ваша відмітка повинна знаходитися з того ж боку, що і нульова. Сантиметр повинні лежати на руці вільно, без сильного натягу. Але він не повинен і провисати.
Корисна порада
Якщо сантиметрової стрічки під рукою немає, використовуйте нитку і лінійку. Зауважте на нитці вузлик - він буде позначати нульову позначку. Далі робіть все точно так само, як і з сантиметром. На зап'ясті нитку обріжте або зробіть ще один вузлик. Виміряйте відстань між мітками звичайною лінійкою. Цього можна і не робити - така мірка поміститься у вашій кишені, і ви абсолютно спокійно можете взяти її з собою в магазин. Довжину рукава можна виміряти і по вже наявній одязі. Положте блузку або сорочку на горизонтальну поверхню. Розправте рукав. Прикладіть нульову позначку сантиметра до кінця плечового шва і виміряйте відстань від цієї точки до нижнього шва.
Для того, щоб куплена річ сиділа ідеально, необхідно правильно вибрати розмір. Особливо це важливо, якщо ви купуєте чоловічу сорочку. У цьому випадку визначальним є поєднання розміру коміра і рукава . Крім того, мірки рукава необхідно знати, якщо шиєте блузку або сорочку, а тим більше куртку або пальто.
Вам знадобиться
  • Сантиметрова стрічка
Інструкція
1
Виміряйте довжину рукава . Це набагато зручніше робити з помічником. Підніміть лікоть так, щоб лінія передпліччя була максимально паралельна підлозі. Зігніть руку в лікті, щоб рука дивилася вгору і була перпендикулярна передпліччя.
2
Попросіть помічника виміряти відстань від середини спини до зап'ястя. Сантиметрова стрічка повинна проходити через середину лопатки, задню частину руки і лікоть до того місця, де буде закінчуватися манжета.
3
Для побудови викрійки необхідно знати ще кілька мірок. Встаньте точно так само, як у першому випадку, і виміряйте відстань від кінцевої точки плеча через задню частину руки і лікоть до зап'ястя.
4
Опустіть руку. Трохи відведіть її від тулуба. Виміряйте відстань від пахвової западини до зап'ястя по нижній частині руки.
5
Виміряйте ширину верхньої частини рукава . Для цього обхопіть сантиметровою стрічкою саму опуклу частину передпліччя. Сантиметрова стрічка повинна розташовуватися паралельно підлозі.
6
Виміряйте обхват ліктя. Для цього опустіть руку і охопіть сантиметром ліктьовий суглоб. Слідкуйте за тим, щоб сантиметрова стрічка охоплювала суглоб не надто вільно, але і не була натягнутою.
7
Виміряйте обхват зап'ястя в самій вузькій його частині. Для виготовлення в'язаних виробів необхідно буває знати ще кілька мірок. Наприклад, для вив'язування рукава -реглан потрібно знати висоту плеча, щоб розрахувати кількість петель, які потрібно зменшити. Виміряйте її від точки основи шиї до лінії, що з'єднує пахвові западини. Сантиметрова стрічка повинна бути перпендикулярна цій лінії.
Зверніть увагу
Позначення на сантиметрі повинні бути чіткими і понятнимі.Еслі рукав короткий або середній, виміряйте його довжину від закінчення плеча до передбачуваного нижнього зрізу. До отриманої міркою додайте припуск на підгин.
Корисна порада
Щоб не плутатися, запишіть всі мірки в блокнот або занесіть їх у комп'ютер. Вони стануть в нагоді вам і надалі.