Як зробити електричний магніт.

Електричний магніт (електромагніт) - це пристрій, який набуває магнітні властивості при підключенні до джерела струму. Він притягує ферромагнетики допомогою магнітного поля. Електромагніт складається з сердечника і обмотки.
Вам знадобиться
  • - циліндр з електротехнічної сталі;
  • - тестер;
  • - джерело струму;
  • - мідний провід.
Інструкція
1
На заготовку з електротехнічної сталі циліндричної форми намотайте мідний провід в ізолюючої оплетке. Використовуйте провід диметром порядку 1 мм. Він має достатню провідність і дає можливість намотати велика кількість витків на сердечник, що дозволить посилити магніт ное поле. Це буде обмотка електричного магніт а. Для поліпшення ефекту можна взяти заготовку підковоподібної форми.
2
Складіть електричне коло з послідовно з'єднаних джерела струму, обмотки електро магніт а і магазина опорів або реостата для регулювання струму в ланцюзі. Використовуйте джерело постійного струму з електрорушійної силою до 24 вольт. Якщо є можливість регулювати напругу безпосередньо на джерелі струму, то реостат в ланцюг разі не вмикайте. Для контролю сили струму в ланцюзі використовуйте тестер. Увімкніть його послідовно з електро магніт ом.
3
Встановіть регулятор джерела або реостат таким чином, щоб напруга була мінімально. Тоді струм в обмотці електро магніт а матиме безпечне значення. Плавно починайте збільшувати напругу. Струм, що проходить через обмотку електро магніт а, почне пропорційно зростати. Для мідного дроту діаметром 1 мм максимально безпечний струм становить 6 ампер. Якщо струм перевищить це значення, обмотка електро магніт а перегорить.
4
Коли струм піде по обмотці, сердечник перетвориться в магніт . Піднесіть до нього тіло з заліза або його сплаву (сталь, чавун і т.д.). Він притягне цей предмет до основи циліндра з електротехнічної сталі (п'ятак магніт а). Якщо сила тяжіння мала, збільште кількість витків на обмотці електро магніт а. Для цього намотайте на сердечник провід більшої довжини. При цьому враховуйте, що його опір збільшиться пропорційно довжині. При повторному підключенні електро магніт а доведіть значення сили струму до номінального значення. Після відключення електричного струму магніт ниє властивості сердечника пропадуть.