Як налаштувати супутникову тарілку самостійно. орієнтація тарілки триколор.

Супутникове телебачення все активніше входить в життя росіян, супутникова тарілка на даху або стіні будинку вже давно не викликає подиву. У більшості випадків, встановлення та налаштування комплекту супутникового обладнання виконують майстри продала його фірми. Але цю роботу цілком можна виконати самостійно.
Інструкція
1
Перед установкою антени необхідно дізнатися точні координати супутника, їх можна знайти в інтернеті. У тому випадку якщо ви налаштовуєте комплект обладнання для прийому сигналу «Триколор ТВ» - одного з провідних операторів супутникового телебачення - антену при установці необхідно орієнтувати точно на південь.
2
Закріпіть антену, з'єднайте кабелем з F-коннекторами конвертор і ресивер. З'єднайте ресивер і телевізор входять в комплект кабелями. Увімкніть телевізор на прийом сигналу з ресивера. Натисніть на пульті ресівера (розглядається варіант для «Триколор ТВ») червону кнопку. На екрані має з'явитися віконце з двома шкалами - рівня сигналу і його якості. Поки антена не спрямована на супутник, шкали будуть порожні. Якщо вікно не з'явилося і екран порожній, перевірте правильність підключення всіх кабелів.
3
Якщо віконце з'явилося, приступайте до налаштування антени. У тому випадку якщо ви не можете одночасно налаштовувати антену і бачити екран телевізора, вам знадобиться помічник. Спілкуватися з ним можна по стільниковому телефону. Ви будете налаштовувати антену, помічник спостерігати за шкалами сили і якості сигналу.
4
Для налаштування на «Триколор ТВ» вам треба зорієнтувати антену на точку, що знаходиться в шести градусах лівіше півдня - якщо стоїте до нього обличчям. Але для того, щоб зловити супутник, спочатку поверніть антену приблизно на три градуси лівіше напряму на південь. Опустіть тарілку вниз, потім почніть повільно її піднімати. Якщо з'явиться сигнал, помічник повинен негайно про це повідомити.
5
Якщо зловити сигнал супутника не вдалося, знову опустіть тарілку, поверніть її ще на один градус вліво і знову починайте повільно піднімати, і так кілька разів. Досвід показує, що для упіймання супутника звичайно потрібно не більше десяти хвилин.
6
Як тільки з'явився сигнал, злегка затягніть кріплення антени. Тепер ваше завдання полягає в тому, щоб обережно підстроюванням антени добитися рівня сигналу, що не менше ніж в 80%. Коли потрібна сила і якість сигналу будуть отримані, остаточно закріплюйте антену.
Супутникова антена дає можливість не тільки дивитися телепередачі у відмінному цифровій якості, а й можливість користуватися супутниковим інтернетом, телефоном в місцях, де відсутні звичайні кабельні лінії. Установку її зазвичай виробляють фахівці, проте це легко можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • Супутникова тарілка, інструкція по збірці, тюнер, телевізор, DISEqC, перфоратор, анкерні болти, компас
Інструкція
1
Оберіть місце для установки супутникової тарілки. Для цього потрібна відкрита місцевість від точки установки на супутник. Всі відомі штучні супутники знаходяться від південно-західного до південно-східного направленіяНаіболее високо над горизонтом розташовані ШСЗ, які знаходяться прямо на півдні. Хорошому прийому сигналу можуть заважати будь-які перешкоди (дерева, будинки, лінії електропередач) на лінії, яка з'єднує антену і супутник. Антена повинна знаходитися в легкодоступних місцях, це особливо важливо для проведення її налаштування.
2
Встановіть кронштейн. Скористайтеся перфоратором для свердління цегельних або бетонних стін. У бетонну або цегляну (силікатну) стіну кронштейн встановлюйте на спеціальні металеві анкерні болти, в стіну з пористого облицювальної цегли або червоного, слід застосовувати анкерні болти з пластиковими наповнювачами.
3
Зберіть супутникову антену. Для цього скористайтеся інструкцією. Під час складання слід акуратно поводитися з дзеркалом антени, уникати випадкових механічних пошкоджень, які можуть вплинути на геометрію дзеркала. Перевірте після складання міцність затягування всіх кріпильних деталей.
4
Встановіть мультифід, два додаткових кріплення конвертерів: знизу зліва на супутник «Amos», в центрі на - «Sirius» і зверху справа на - «Hot Bird». В результаті вийде «уявна дуга», яка копіює положенні відповідних супутників на орбіте.Подключіте кабель до роз'єму за допомогою F-конекторів, які монтуються на кабель без пайки: 1. Зачистіть на кінці ПВХ кабелю 1,2 см верхнього слоя.2. Заправте екрановану оплетку разом з фольгою в протилежному направленіі.3. Зріжте внутрішній наповнювач так, щоб залишилося близько 3 мм.4. Накрутіть туго F-роз'єм на кабель до тих пір, поки внутрішній наповнювач не здасться з дна роз'єму. Відкусите центральну жилу так, щоб вона на 2-3 мм виходила за край раз'ема.Запомніте, який з проводів підходить до конверторів, які відповідно підключені до виходів DISEqC перемикача: Amos - порт "1" або порт "А"; Sirius відповідно порт "2" або "В"; Hot Bird - порт "3" або "С".
5
Правильна настройка супутникової антени. Затягніть гвинти так, щоб була можливість з невеликим зусиллям рухати антену вправо-вліво і вгору-вниз, але без прикладання зусиль антена повинна бути нерухомою. Почніть сканувати небо навколо вибраної точкі.Настройка проводиться за допомогою приладу або тюнера і телевізора. Виставите в тюнері порту DISEqC перемикача так, як були підключені конвертора до DISEqC перемикачу. З'єднайте DISEqC перемикач з «LNB IN» входом тюнера. Виберіть на тюнері будь-який канал з супутника Sirius, зазвичай у ньому вже «прошиті» всі канали для тарілки. Знайдіть у меню тюнера шкалу настройки рівня сигналу.
Зверніть увагу
За Уралом, деякі супутники, які видно з Європейської частини, не видні і навпаки. Це пов'язано з формою нашої планети.
Корисна порада
Для кращої налаштування скористайтеся програмою FastSatfinder 2.0