Як навчитися хорошим манерам.

Наявність у людини хороших манер зазвичай визначається правильним вихованням - саме батьки повинні прищеплювати дитині принципи культурного поведінки. Проте, правилам хорошого тону людина може вчитися і в зрілому віці - якщо усвідомлює, що йому це потрібно.
Інструкція
1
Культурна людина, перш за все, відрізняється ввічливістю і тактовністю. Як виховати в собі ці якості? Для початку постарайтеся стежити за своїми думками та емоціями. Це важко, але необхідно - ваші дії, значною мірою, визначаються саме вашими думками та емоціями. Вас випадково штовхнули в натовпі, в душі тут же піднімається хвиля обурення. В цей момент і треба зловити себе за руку, не допустивши переходу емоцій в дії.
2
Уміння контролювати себе є тільки першим етапом. Самоконтроль - дуже хороша річ, але не тільки він визначає поведінку культурної людини. Якщо людина, що бажає стати краще, зловив себе на сплеску емоцій і не сказав міцного слова на адресу яка штовхнула його людини, то культурної людини випадковий поштовх просто не розсердить. Тобто, основа хороших манер криється не в їх знанні - голосно не сміятися, не плювати на підлогу, бути ввічливим, поступатися місцем старшим і т.д. і т.п., а в набутих рисах характеру, кардинально змінюють сприйняття людиною навколишнього світу.
3
Щоб навчитися хорошим манерам , постарайтеся спокійно сприймати все, що відбувається з вами і навколо вас. Спокій, розважливість, неквапливість потрібні для того, щоб не приймати поспішних необдуманих рішень. Необхідно змінити манеру поведінки, а це дається дуже нелегко. Спокій дасть вам маленьку паузу, так необхідну для того, щоб не робити необачних вчинків.
4
Намагайтеся зрозуміти, що потрібно оточуючим вас людям. Допомогти по дому, винести сміття, сходити в магазин, піднести сумку - подібні дії закладають фундамент уважного і доброзичливого ставлення. А там, де є доброзичливість і щире участь, додасться і все інше. Міняти себе найпростіше саме через хороші вчинки.
5
Подумайте про те, що зазвичай не подобається людям, що їх дратує, змушує морщитися. Можете навіть скласти список на листку паперу. Гучний сміх, розв'язна хода, мат, запах алкоголю, звичка плюватися і т.д. і т.п. - Подібних моментів можна знайти дуже багато. Якщо виявиться, що у вашій поведінці присутнє щось зі складеного списку, вам є над чим працювати.
6
Звертайте увагу на те, як поводяться культурні люди в різних життєвих ситуаціях і переймайте принципи їхньої поведінки. Вчіться скрізь, де можна, при цьому намагайтеся поводитися скромно і терпляче. Звикайте не сперечатися в тих випадках, коли спір не має принципового значення. Якщо раніше ви звикли бути на перших ролях, то тепер вчитеся не хвалитися своїми вміннями та знаннями. Саме скромність і ввічливість допоможуть вам заслужити повагу ваших друзів і близьких.