Як відновити мовну панель.

У всіх версіях Windows існувала можливість перемикання мови введення з клавіатури. Ця важлива для більшості користувачів функція операційної системи розвивалася разом з розвитком Windows, і, нарешті, до останніх версій перетворилася в гнучку і зручну мовну панель.

Вона може розташовуватися не тільки на звичному місці поряд з системним годинником, але і в будь-якому, довільно обраним користувачем місці робочого столу, може відображати в панелі задач додаткові значки, що відносяться до перемикання мов, може ставати прозорою в ті моменти, коли неактивна, а також має ряд інших, зручних для користувача і корисних властивостей. Склад елементів мовної панелі також може змінюватися в залежності від дій користувача і активних зараз служб. Наприклад, елементи, що відповідають за розпізнавання мови, будуть з'являтися тільки якщо сервіс розпізнавання мови підключений в системі, і поточне додаток підтримує роботу в режимі розпізнавання речі.Однако недоліком такої високої гнучкості є те, що недосвідчений користувач цілком може зовсім прибрати з екрану цей інструмент, так що повернути мовну панель стане для нього непосильним задачей.К щастя, допомогти в такій біді нескладно. Щоб відновити мовну панель, виконайте наступні кроки:

  1. Відкриваємо налаштування мовної панелі (в Windows XP для цього потрібно вибрати Панель управління - Мова і регіональні стандарти - вкладка Мови - кнопка Детальніше)
  2. У вікні налаштувань вкладка Мовна панель - позначка Показувати мовну панель. Після установки позначки мовна панель з'явиться.

В Windows 7 можна зробити простіше: клацнувши правою кнопкою по панелі задач вибрати в контекстному меню «Панелі - Мовна панель». Цей пункт меню залишиться помічений позначкою галочки, а мовна панель знову з'явиться на екране.В деяких випадках відновити мовну панель буває складніше. Приміром, в Windows 2000 для того, щоб вона знову з'явилася на екрані, необхідно запустити Диспетчер завдань (клацнути по панелі завдань правою кнопкою і вибрати в меню відповідний пункт, або ж натиснути Ctrl + Alt + Del) і на вкладці "Процеси" припинити виконання процесу ctfmon. Після цього може знадобитися його повторний запуск. Для цього достатньо ввести в командному рядку (Пуск - Виконати, або ж Win + R) "ctfmon".