Як відрізнити несучу стіну. знести несучу стіну в панельному будинку.

Перепланування квартири передбачає знесення або переміщення стін. Перш ніж приступити до ремонту, необхідно визначити, де в квартирі знаходяться несучі стіни. Їх знесення заборонений, оскільки виникає ризик руйнування всього будинку. Тому будь-яке перепланування необхідно погодити у відповідних інстанціях.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - проектна документація.
Інструкція
1
Заміряйте рулеткою товщину стіни, яку плануєте знести. Несуча стіна з цегли має товщину не менше 250 мм, в панельних будинках товщина несучої стіни не менше 140 мм. На внутрішню несучу стіну спираються панелі перекриттів з обох сторін. Довжина заходу плити на цегляну стіну складає не менше 120-150 мм, на бетонну - не менше 70 мм.
2
Зверніться в житлово-експлуатаційну або керуючу компанію, у них зберігається проектно-кошторисна документація на будинок, в проекті можна знайти інформацію про несучих стінах. Там же можна отримати попередній дозвіл на перепланування, оскільки узаконити свої дії все одно доведеться.
3
В панельному або монолітному будинку спробуйте просвердлити стіну , яку збираєтеся знести. Як правило, в перегородках отвори зробити значно легше, так як вони зроблені з більш легкого матеріалу меншої щільності, ніж бетон.
4
Враховуйте, що зовнішні стіни будинку завжди несучі. Внутрішні стіни будинку і квартири в залежності від року побудови і серії будинку також можуть виявитися несучими. Наприклад, при переплануванні санвузла - об'єднанні туалету з ванною, можете бути впевнені, що несучу стіну ви не знесете. Якщо ж ви хочете об'єднати дві квартири в одну, то знесення несучої конструкції можливий з великою ймовірністю.
Зверніть увагу
У монолітних будинках всередині квартири несучими часто є колони. Найбільша кількість несучих стін мають панельні і блокові будинки: окрім зовнішніх і міжквартирних несуть є всі стіни перпендикулярні зовнішнім.
Корисна порада
Довірте перепланування квартири професіоналам, які розроблять проект, проведуть роботи і не порушать техніку безпеки будівництва. Як мінімум, проконсультуйтеся з експертами по житловому будівництву. Це необхідно в будь-якому випадку, чи збираєтеся ви зносити стіну повністю або зробити в ній невеликий отвір.