Як в'язати вузол. Як плететься вузол булін.

Уміння в'язати вузли потрібно не тільки морякам і альпіністам, але і звичайним людям, якщо вони люблять туристичні поїздки, походи і подорожі, де навик в'язання вузлів нагоді вам як ніколи. Навчившись в'язати основні нескладні вузли, ви убезпечите себе і своїх супутників в екстремальній поїздці, а також будете захищені на випадок непередбаченої ситуації в місті. У цій статті ми розглянемо основні типи вузлів, що зустрічаються найбільш часто.
Інструкція
1
Кожен вузол складається з трьох обов'язкових елементів - петлі-вигину, ходового кінця і корінного кінця. При цьому, вузли бувають як страхувальними, так і допоміжними.
2
Один з найбільш універсальних страхувальних вузлів, що дозволяють щільно прив'язати до опори якої-небудь вантаж, аж до людини - це булинь. Обв'яжіть навколо опори один кінець мотузки, а на іншому кінці зробіть петлю. Проведіть робочий кінець через петлю, обведіть навколо протилежній мотузки і знову просмикніть в петлю. Після цього над петлею зав'яжіть один-два контрольних вузла, щоб булинь не розпускати.
3
Також існує подвійний булинь, за допомогою якого можна робити петлі різної довжини. Його роблять з мотузки, складеної вдвічі, і подвійний булинь часто працює в якості страховки при роботі людини на висоті.
4
Ще один вузол, що дозволяє зв'язати дві будь-яких мотузки або каната з будь-яким перетином і діаметром - зустрічний. З однієї мотузки зв'яжіть вузол, провівши кінці у різні боки, а потім по ходу мотузок вузла введіть другу мотузку і затягніть вузол.
5
Часто зустрічається в альпінізмі вузол вісімка, у якого навантажувальний кінець повинен знаходитися в верхній частині вузла, а витки повинні бути строго паралельні один одному.
6
Складіть мотузку вдвічі і складений кінець сформуйте у вигляді вісімки, обвівши його навколо основної мотузки, а потім простягнувши в концевую петлю і затягнувши.
7
Щоб в будь-якому секторі мотузки зробити міцну петлю, зв'яжіть австрійський провідник. Для цього візьміть мотузку за середню частину і проверніть на 360 градусів, щоб вийшла петля-вісімка. Верхню частину отриманої подвійної петлі розширте і опустіть вниз, а потім через нижню частину перекиньте в маленьку нижню петлю і затягніть, потягнувши кінці мотузки в сторони.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zhQakkl2wro