Як врізати дверні петлі.

Якщо ви купили нові двері або встановили дверний блок, а петлі при цьому не були встановлені в столярній майстерні, доведеться так чи інакше врізати їх самостійно. Неправильна установка може призвести до скрипу, поганому закривання або іншим проблемам.
Вам знадобиться
  • - двері;
  • - петлі в комплекті з саморізами;
  • - молоток;
  • - стамеска;
  • - ніж з тонким лезом;
  • - викрутка або електричний шуруповерт.
Інструкція
1
Спочатку на двері виберіть місця для врізки петель. Для звичайної міжкімнатних дверей встановіть дві петлі, на відстані 25 см зверху та 25 см знизу. Врахуйте, що важкі двері, наприклад, з масиву дуба, або вхідні металеві, вимагають додаткове кріплення, на 20 см нижче верхньої (так як основне навантаження припадає на верхню петлю).
2
Огляньте двері і коробку, якщо ви побачите сучки, відколи, тріщини та інші дефекти, які можуть ускладнити врізку петель, краще сместите кріплення трохи вгору або вниз.
3
Поставте двері на ребро і упріть однією стороною в що-небудь так, щоб вона стояла стабільно. Прикладіть ту частину петлі, яка одягається, до торця так, щоб край точно збігся з краєм дверного полотна, і прикрутіть її на два шурупа. Слідкуйте, щоб петля йшла строго паралельно полотну. Потім відзначте краю петлі з усіх боків за допомогою ножа з тонким лезом.
4
Відкрутіть шурупи і на лицьовій стороні дверей відзначте ножем лінію товщини петлі. Прорубайте стамескою лінії контуру. Приберіть шар дерева в тому місці, де буде кріпитися петля за допомогою стамески і молотка. Час від часу «приміряйте» петлю, щоб переконається в тому, що все робите правильно.
5
Прикрутите петлю на місце, на всі шурупи. Якщо петля села занадто глибоко (тобто, ви перестаралися, прибираючи шар дерева), підкладіть під неї шматок щільного картону. Зверніть увагу, петля повинна бути врівень з дверним полотном (інакше двері буде «тягнути» і погано закриватися).
6
Коли обидві петлі будуть готові, помістіть двері в отвір і вирівняйте так, щоб скрізь по периметру був однаковий зазор. Відзначте, де повинні кріпитися петлі до дверної коробки.
7
Точно так само врізався другий частини петель, потім надіньте дверне полотно і перевірте всі зазори, легкість відкривання і закривання дверей.