Як освоїти мистецтво мови. Як навчитися мистецтву мовлення.

Грамотно побудована мова може привернути увагу аудиторії. Використовуючи прийоми і методи ораторського мистецтва, можна вплинути на думку оточуючих і просунути ті ідеї, про які йдеться. Мистецтво промови в першу чергу проявляється в побудові публічних виступів.
Інструкція
1
Визначте основну мету своєї промови. Ви повинні знати, для чого ви виступаєте, що в кінцевому підсумку очікуєте отримати від аудиторії. Мова стає безглуздою, якщо вона не веде до логічного завершення.
2
Позначте головну тему, з якою ви збираєтеся виступати. Аудиторія з перших хвилин повинна зрозуміти, про що ви збираєтеся говорити. Так вона швидше почне сприймати інформацію в потрібному контексті, а значить, і мова ваша буде мати більший ефект.
3
Поділіть свій виступ на кілька смислових блоків. Інформація повинна подаватися в строго встановленому порядку: перескакування з однієї теми на іншу лише ускладнює процес сприйняття. Увага ваших слухачів поступово розсіюється, а другого шансу залучити його може і не бути. Смислових блоків повинно бути не більше семи. Ідеальна кількість - п'ять. Кожен з них повинен розкривати одну зі сторін означеної раніше основної проблеми.
4
Щоб ваша мова була цікава аудиторії, не забувайте про неї, читаючи текст, а, навпаки, намагайтеся залучити в процес міркування. Риторичні запитання якнайкраще підійдуть для цієї мети. Якщо ви бачите, що увага перестало концентруватися на предметі розмови, акуратно поверніть його в потрібне русло, пообіцявши торкнутися розглянуту тему наступного разу.
5
Початок і кінець вашої промови повинні привертати увагу ваших слухачів. Почати можна з жарту чи історії, метою якої буде звернути на себе увагу, яку в подальшому перейде і на сам предмет розмови. Кінець теж повинен бути ефектним, бо саме тоді ви підводите підсумок всьому свого виступу.
6
Приводьте сильні доводи на початку і кінці промови, а про слабкі доказах говорите між ними. По-перше, це трохи відволіче увагу від сумнівних переваг, а по-друге, посилить доводи, що розташовуються «по краях». Завжди залишайте вагомий аргумент на самий кінець промови. Він може знадобитися вам, якщо ваша аудиторія не до кінця буде переконана в правоті ваших слів. Так ви завжди будете впевнені в тому, що у вас є, чим побороти сумнів слухачів.