Як лікувати печінку у собаки.

З розширенням можливостей діагностики захворювань внутрішніх органів у собак з'ясувалося, що захворювання печінки у них - досить часте явище. Різного роду гепатопатии стають причиною багатьох смертельних випадків. Правильний діагноз вашої собаці може поставити тільки професійний ветеринар, тому, у зв'язку з серйозністю цих захворювань, всі приписи слід виконувати під його контролем.
Інструкція
1
Терапія гострої гепатопатии полягає в медикаментозному підтримці життєдіяльності організму тварини до тієї пори, поки не почнеться регенерація клітин печінки. Після усунення причин, що викликали захворювання, процес регенерації починається вже днів через 10-12. Лікування проводять в трьох напрямках: зупинка гепатонекріза, поліпшення стану печінки, відновлення її функцій з ліквідацією супутніх симптомів. Для цього внутрішньовенно вводите не менше 30 мг «Преднізолону» на добу, стимулюйте діурез манітолом, який сприяє декомпресії набряків. Крапельно внутрішньовенно вводите розчин глюкози з гемодез зі співвідношення 20: 1, холінхлорид і глутамінової кислоти. Для окси-генотерапіі інфудіруйте «альвезін». Щоб в організмі собаки припинилося утворення аміаку, їй необхідно проводити чистку кишечника з одночасним прийомом антибіотиків. Краще, щоб аплікація медикаментів була якомога більш тривалою, до декількох годин. Сумарна кількість медикаментів розрахуйте з розрахунку 30-50 мг на кг ваги собаки .
2
При хронічному перебігу гепатопатии в першу чергу вашій собаці потрібно спокій. Виключіть всякі рухливі ігри та заняття спортом. Переведіть її на дієтичне харчування зі зниженим вмістом білків, легкозасвоюваними жирами і легкопереваріваемие вуглеводами. Собаці, яка страждає ожирінням, давайте низькокалорійну їжу. Щоб не було проблем з дефекацією, поїть її відваром лляного насіння або гліцерином. Біфідумбактерин і антибіотики допоможуть позбутися від гнильних процесів в шлунку і кишечнику, призупинять утворення аміаку. Незалежно від розміру собаки їй необхідно колоти «Преднізолон», починаючи з 30 мг на день і до тих пір поки показники активності трансаміназ не повернуться до нормальних. Після цього знизьте дозу вдвічі і потім зменшуйте її, кожні 5 днів вводячи на 5 мг менше. Після того як доза досягне 5 мг, 1-2 місяці вводите по 2,5 мг щодня. Вводите силибинин, електроліти і глюкозу. Давайте тварині вітаміни: Bi, B6, Bi2 і Е, а також жовчогінні препарати.
3
При цирозі печінки вводите вітаміни Bi, B6, Bi2 і Е силибинин, «Сірепар», ін'єкції глюкокортикоїдних гормонів. Періодично давайте сечогінне. Якщо діуретичні засоби не допомагають, то необхідно буде вдатися до допомоги лапароцентеза, щоб випустити рідину.