Як зробити матрац своїми руками. Як робити олов'яних солдатиків.

Якщо ваш старий матрац вийшов з ладу і знадобився новий, наприклад, в ліжечко дитині чи на дачу, спробуйте зшити його самостійно. Звичайно, ортопедична конструкція у вас навряд чи вийде, але спати на ньому буде дуже м'яко і приємно.
Вам знадобиться
 • - поролон;
 • - синтепон, ватин або інша набивка;
 • - тканина для чохла;
 • - швейна машина;
 • - нитки;
 • - пружинні блоки;
 • - дерев'яні рейки;
 • - шнур;
 • - цвяхи;
 • - молоток;
 • - степлер.
Інструкція
1
Перш ніж почати робити матрац своїми руками, визначте, що буде всередині. Якщо вам потрібен знімний матрац , який можна буде скласти і прибрати після використання, виберіть поролонову або синтепонові основу, а для стаціонарного ліжка можна зробити і пружинний матрац .
2
Щоб зробити поролоновий матрац , купіть шматок поролону і розмітьте форму. Тут може бути кілька варіантів. Якщо вам потрібен складаний матрац , зробіть його з декількох частин, розставивши їх поперек ліжка. Для стаціонарного ліжка викроїте великий матрац з однієї або двох поздовжніх частин. Розрізайте поролон разом з помічником, один з вас повинен розтягувати половини, а інший гострим ножем різати точно по наміченій лінії.
3
Розмітьте викрійку на тканині, додавши з кожної сторони припуск на товщину матрац а й кілька сантиметрів на шви. Щоб чохол можна було прати, зробіть його як наволочку - з нахлестом. Для цього по довжині додайте ще 20 см.
4
Зшийте чохол для матрац а, спочатку все поперечні зрізи, потім по довжині, заклавши куточки поперек бічних швів по такій ширині, яка ширина поролону. Обробіть всі шви оверлоком або зигзагом. Всуньте поролон в чохол.
5
Щоб зробити матрац з ватину, синтепону чи іншої м'якої набивки, почніть з чохла. Виміряйте розмір ліжка, при створенні викрійки врахуйте товщину матрац а. Потім зшийте матерчатий чохол необхідного розміру, з нахлестом або застібкою у вигляді блискавки. Акуратно наповніть його набиванням, враховуючи, що вона досить швидко приб'ється і стане в два рази тонше. Щоб набивка не збивалася в кому, в кількох місцях прошийте матрац наскрізь, причепивши невеликі шматочки тканини з двох сторін.
6
Якщо ви хочете зробити пружинний матрац , вам необхідно купити пружинні блоки, їх кількість залежить від розміру ліжка. Виставте їх по порядку, строго вертикально, прослідкуйте, щоб верхні кінці були розташовані на одному рівні. Нижні частини пружин закріпіть дерев'яними рейками товщиною 2 см і шириною 6-7 см.
7
Проведіть обв'язку пружин. Для цього вбийте по торцях ліжка навпроти кожного ряду великі цвяхи (50-60 мм) і загніть їх убік від пружин. Візьміть міцний шнур товщиною 2-5 мм і перев'яжіть всі пружини кожного ряду спочатку поперек ліжка, потім вздовж і в останню чергу по двох діагоналях. Укладете поверх пружин мішковину або іншу щільну тканину, потім шар ватину або синтепону, обтягніть матрац тканиною, закріпивши її за допомогою меблевого степлера.