Як в'язати кольоровими нитками.

Якщо ви вмієте в'язати спицями і вирішили зробити дійсно красиву і ефектну річ, вам варто навчитися делатьето кольоровими нитками. Найкраще в'язати за схемою, так ймовірність помилки буде мінімальна, але є й інші способи, за допомогою яких можна зробити на полотні кольорові візерунки або малюнки.
Вам знадобиться
  • - кольорові нитки;
  • - спиці;
  • - схема візерунка.
Інструкція
1
Якщо у вас є схема в'язання, в якій вказані кольори ниток порядно, починайте в'язати деталь знизу нитками основного кольору. Коли ви дійдете до того місця, де починається малюнок, прив'яжіть до фонової нитки нитку потрібного кольору і в'яжіть необхідну кількість кольорових петель, фонова нитка при цьому повинна опинитися з вивороту. Закінчивши кольоровий ділянку, поміняйте нитки місцями, залишивши з вивороту кольорову, і в'яжіть основним кольором.
2
Продовжуйте в'язати таким чином, залишаючи кольоровий клубок з вивороту. Щоб він не розкручувався і не заважав, покладіть його в целофановий пакет або заколіть шпилькою. Особливо це важливо, якщо кольорових клубків кілька, у вільному вигляді вони швидко переплутаються, і весь ваш час буде йти на замотування клубків.
3
Зверніть увагу, якщо кольоровий малюнок досить великий і нитка основного кольору протягнута на велику відстань, вона може заважати і чіплятися при носінні. У такому разі через кожні 5-6 петель перекручуйте нитки між собою, щоб зачепити простягнуту нитку. Намагайтеся не натягувати нитки туго, інакше малюнок може деформуватися.
4
Якщо елементів малюнка одного кольору декілька, і вони розташовані на невеликій відстані, не обов'язково обривати нитка, просто протягуйте її між малюнками, зачіпляючи за нитку фону.
5
Якщо ви поки не можете освоїти цю техніку, в'яжіть смужки. Спочатку в'яжіть кілька рядів ниткою одного кольору, потім в'яжіть ниткою іншого кольору. При грамотному підборі відтінків у вас вийде відмінна стильна річ, але врахуйте, що нитки повинні бути однієї щільності та складу.
6
Прості смужки можна ускладнити, щоб отримати так звані «ліниві» візерунки. Пров'яжіть два ряди одним кольором, потім почніть в'язати наступні два ряди, але деякі петлі витягніть з попередніх. Якщо у вас немає схеми, спробуйте різні варіанти і знайдіть для себе найцікавіший.