Як пересадити калатею.

Калатея - декоративнолистное рослина, широко використовуване в кімнатній культурі. Цінують калатею за досить великі листи з цікавим зебровидная або плямистим малюнком. У висоту рослини при хорошому догляді можуть досягати 50-80 см. Незважаючи на невимогливість до умов вирощування, калатею бажано щорічно пересаджувати.
Вам знадобиться
  • - горщик;
  • - піддон під горщик;
  • - грунтова суміш;
  • - мох, торф або вологий пісок.
Інструкція
1
При покупці калатеи подбайте про придбання відповідного горщика і необхідного для квітки субстрату. Горщик підбирайте, виходячи з розміру обраного рослини і власних дизайнерських поглядів, т.к. спеціальних (прозорих або низьких) ємностей калатея не вимагає. Пам'ятайте, що горшки, вже були у вжитку, потрібно вимити гарячою водою з милом і потримати деякий час в розчині марганцівки.
2
Приготуйте грунтову суміш. Візьміть в рівних частинах перегнійну, торф'яну, листову, дернову землю і пісок. Можете додати в грунтову суміш камінчики керамзиту або шматочки соснової кори. Вони зроблять субстрат більш пухким і поліпшать його повітропроникність. Добре перемішайте грунт.
3
За кілька годин до пересадки рясно полийте рослину. Як тільки земля просочиться вологою, акуратно переверніть горщик і витягніть калатею разом із земляною грудкою. Звільніть коріння від грунту, промийте і уважно огляньте їх. Все поламані, підгнилі частини обріжте і присипте зрізи порошком деревного вугілля.
4
На дно горщика покладіть дренажну крихту. На неї насипте шар землі 2-3 см завтовшки. Помістіть рослину в центр горщика і, притримуючи його однією рукою, починайте додавати приготовлений субстрат, злегка приминаючи. Шар ґрунту не повинен доходити до краю горщика приблизно на 1-1,5 см. Однак врахуйте, що після поливу ґрунтова суміш трохи осяде.
5
Перевірте, чи не занадто ви заглибити рослина. Коренева шийка калатеи повинна знаходитися на одному рівні з поверхнею субстрату. При порушенні цього правила можливе загнивання пагонів або пересихання і пригнічення рослини.
6
Після пересадки рясно полийте калатею . Весь земляний кому в горщику повинен просочитися водою. Поставте горщик з рослиною в прохолодне місце і притените на перший час від прямих сонячних променів. Це час потрібно Калата для адаптації до нових умов.
Корисна порада
Як тільки рослина адаптується, можете встановити горщик в спеціальний широкий піддон наповнений зволоженим мохом сфагнумом або піском.