Як мити горизонтальні жалюзі. Як відмити горизонтальні жалюзі від жиру.

Горизонтальні жалюзі вважаються одними з найбільш простих у використанні. Але, як і будь-яка інша річ у будинку, з часом вони забруднюються і вимагають правильного догляду. Наприклад, бажано щодня протирати закриті жалюзі сухою ганчіркою, щоб уникнути накопичення пилу. Все-таки час від часу жалюзі потрібно мити.
Інструкція
1
Спочатку горизонтальні жалюзі потрібно зняти. Для цього підніміть ламелі вгору, до карнизу, який кріпиться на двох, рідше трьох кронштейнах. Для того щоб зняти карниз, вам потрібно зрушать виступаючі важелі кронштейнів вправо по напрямку до себе. Тепер легким рух потягніть жалюзі вниз.
2
Зняті жалюзі розправте і закрийте. На торцях карниза є кілька пластикових заглушок, які потрібно обов'язково зняти перед миттям. Тепер направте на них потужний струмінь теплої води. Обробіть обидві поверхні ламелей теплою водою. Пам'ятайте, що якщо ви спробуєте мити жалюзі в складеному вигляді, то ламелі склеяться між собою, а бруд залишиться.
3
Після того як жалюзі будуть вимиті, їх потрібно замочити у воді. Для того щоб було зручніше, наберіть воду у ванну, додайте туди якесь миючий засіб або мильний розчин, опустіть туди жалюзі і залиште їх там на дві години.
4
Після того як останні сліди забруднень усунені, витягніть жалюзі , розправте їх і ще раз обполосніть холодною водою.
5
Тепер потрібно повісити жалюзі , щоб дати можливість воді стекти. Після цього візьміть м'яку, чисту тканину без ворсу і ретельно протирайте кожну ламель до тих пір, поки не видалите всі залишки вологи. Пам'ятайте, протирати жалюзі потрібно акуратно і без натиску, так як вони досить легко мнуться.
6
Ви можете повісити жалюзі назад на вікно, де вони повинні залишитися ще на добу - саме тоді він висохнуть повністю. Після цього горизонтальні жалюзі потрібно знову зняти. Тепер встановіть на торці карниза, а також на нижні планки чисті і сухі заглушки.
7
Для того щоб уникнути появи іржі, потрібно обов'язково змастити поворотні механізми ламелей. Як мастила можна використовувати спеціальні засоби або ж замінити їх звичайним машинним маслом. Капніть по одній краплі з боків поворотного механізму - всередину механізму мастило проникне самостійно.
8
Тепер можете повісити жалюзі на вікно, так як вони повністю чисті і будуть служити вам ще довго.
Дуже часто можна почути скарги на те, що жалюзі - це справжнісінькі пилозбірники. Зручні та практичні, жалюзі в теж час здатні концентрувати на своїй поверхні колосальну кількість пилу. Очистити жалюзі від пилу не так-то просто, принаймні - звичайними методами. Втім, якщо ви навчитеся правильно мити жалюзі, проблема пилу піде сама собою.
  1. У деяких випадках жалюзі можна очистити, скориставшись пилососом зі спеціальною насадкою. Але у випадку серйозного забруднення пилосос може не впоратися. Також можна очистити жалюзі за допомогою ганчірочки, змоченою в спирті.
  2. Мити жалюзі з натуральних матеріалів (наприклад, текстилю) водою не можна - на них залишаються неестетичні розлучення. Також не можна зволожувати жалюзі з пергаменту або рисового паперу. Їх необхідно чистити, як паперові шпалери - ластиком або спеціальною пастою. Сильно забруднені ділянки можна обережно потерти плямовивідником.
  3. Дерев'яні або бамбукові жалюзі можна повністю занурювати в воду, щоб уникнути деформації, але можна протирати їх ганчіркою або губкою, змоченою у воді. Можна додати у воду кілька крапель рідини для миття посуду або рідкого мила. Після миття слід відразу ж протерти поверхню жалюзі сухою ганчіркою, щоб вони не встигли ввібрати воду і деформуватися.
  4. Догляд за алюмінієвими або вініловими жалюзі надзвичайно простий: їх можна мити будь-якими миючими засобами, розчиненими в гарячій воді. Слід уникати абразивних чистячих засобів, які можуть пошкодити гладку поверхню жалюзі і залишити на них подряпини.
  5. Якщо матеріал, з якого зроблені жалюзі, дозволяє мити їх, найпростіше зняти їх з вікна і помити у ванні. Сильний напір теплої води дає можливість змити навіть наліт жиру і кіптяви. Якщо вода не справляється із забрудненням, можна за допомогою поролоновою губки нанести на поверхню жалюзі рясне кількість мильної піни. Якщо ж жалюзі не рекомендується мити водою, спробуйте скористатися звичайною малярською кистю - вона повинна бути сухою, мокра кисть напевно залишить розводи.