Як позбутися від постійної тривоги. Як подолати постійну тривогу.

У людини, що зазнає постійне відчуття тривоги, не тільки виснажується нервова система, а й знижується апетит, погіршується сон. До нього можуть буквально «прилипати» різні хвороби, починаючи від респіраторних захворювань і закінчуючи діабетом і виразкою шлунка. Тому ігнорувати тривожні стани не варто, особливо якщо вони прийняли затяжний характер.
Інструкція
1
Якщо ви не можете впоратися з почуттям тривоги , подумайте: можливо, самим швидким і дієвим варіантом позбавлення від нього буде відвідування психолога. Професіонал зможе правильно розібратися в причинах появи тривожності і дати чимало по-справжньому корисних порад про те, як з нею боротися.
2
Намагайтеся не зациклюватися на проблемах, які були у вас в минулому. Якщо якась подія вже сталося, не має сенсу «пережовувати» його в тисячний раз. Якщо ви нічого вже не можете змінити, просто постарайтеся забути про це. Водночас, передбачити те, що буде завтра, теж неможливо, тому не варто хвилюватися і про те, чого, можливо, навіть не буде. Вчіться думати і жити сьогоднішнім днем.
3
У вас сталася прикрість? В деяких випадках буде корисно проаналізувати, наскільки вона велика і важлива для вас. Чи справді заради цього необхідно витрачати час на переживання?
4
Постарайтеся змінити негативні судження на позитивні. Коли ви чекаєте якоїсь події, чи не налаштовуйте себе відразу на поразку і невдачу, на поганий результат. Краще обміркуйте, що можна зробити для успіху і гарного результату. А якщо щось не виходить, знайдіть позитив в досвіді, який ви здобули, і спокійно аналізуйте свої помилки.
5
Коли ви щось обмірковуєте, дотримуйтесь порадою психологів: уникайте приставки «не». Краще говорити собі і оточуючим «Я завтра виграю цей конкурс», а не «Я постараюся не програти».
6
Займіть свої думки чимось корисним. Думайте про своє захоплення, про якусь творчій роботі, про сім'ю або просто постійно будьте при ділі. Фізична активність відсуне погані думки на задній план, а то і взагалі їх розчинить.
7
Пам'ятайте, що штучні стимулятори заспокоєння діють тільки тимчасово, але потім можуть тільки посилити ваш стан і здатні підірвати здоров'я. До таких відносяться алкоголь, сигарети, наркотичні речовини і заспокійливі і снодійні засоби. Налаштувавши себе позитивно, можна впоратися з тривогою і без них.
8
Кращим засобом позбавлення від постійної тривоги є повноцінний, здоровий сон. Коли ви відпочиваєте, ваше тіло і душа відновлюються; в організмі відбуваються нормальні біохімічні процеси, позитивно впливають на здоров'я, в тому числі і душевне.
9
До почуттю постійної тривоги і нервового виснаження приводить недолік вітаміну В. Тому щоб протистояти стресам, постарайтеся приймати вітамінні комплекси з вмістом цього вітаміну.
10
Ще одне досить ефективний засіб розслаблення і оволодіння своїми почуттями - медитація. Щоб позбутися тривог, вам вистачить навіть 10-15 хвилин. Знайдіть для себе спокійне місце - це можуть бути як власна квартира, так і тінистий парк, викиньте з голови всі непотрібні думки, глибоко подихайте і розслабтеся.
11
Чудовий засіб для приведення себе в порядок - заняття спортом. Знайдіть те, що вам подобається найбільше, і спробуйте. Витрачений на спорт час воздасться вам сторицею як в плані фізичного здоров'я, так і душевної рівноваги.
Зверніть увагу
Тривога не пов'язана з якимось певним предметом. З точки зору психології тривога - це емоційний стан, при якому виникає відчуття страху, неспокою, а також передчуття, що в майбутньому відбудеться щось погане. Випробуйте на собі ці методи боротьби з тривогою, і, швидше за все, негативні емоції вам докучати не будуть. Ну а якщо самостійно позбутися почуття тривоги не вдалося, зверніться до психолога.
Корисна порада
Сучасний ритм життя дуже динамічний, і нам деколи доводиться стикатися з важкими життєвими ситуаціями, коли обставини відчувають нас на міцність. Пам'ятайте, в будь-якій ситуації є вихід.