Як вправити вивих плеча. Як самому вправити плече.

Плечовий суглоб утворений головкою плечової кістки і суглобової западиною лопатки. Вивих в цій області найчастіше виникає при падінні на витягнуту руку. Вправлення проводиться лікарями-травматологами, але не завжди існує можливість звернутися за медичною допомогою. Як самостійно вправити вивих?
Вам знадобиться
  • - анальгетики;
  • - стіл або кушетка;
  • - стілець;
  • - косинка або широкий бинт.
Інструкція
1
Вивих плеча супроводжується різким болем. Дайте постраждалому будь знеболюючі, які є під рукою, наприклад, 2 таблетки анальгіну. Виробляєте вправлення через 15-20 хвилин, коли препарат почне діяти.
2
Покладіть людини на стіл або жорстку кушетку так, щоб пахвові западини були на рівні краю, а голова звисала вниз. Підставте під голову стілець. Попросіть обернутися на хвору сторону, при цьому кут стола або кушетки буде упиратися в пахвову западину, а рука - висіти в вільному положенні поруч зі стільцем. Залиште пацієнта в такому положенні на 15 хвилин, за цей час м'язи розслабляться і не перешкоджатимуть вправленню.
3
Зігніть хвору руку в ліктьовому суглобі під прямим кутом. Відтягуючи вниз зігнуте передпліччя, зробіть обертальний рух плечової кісткою, повертаючи вивихнуту головку в суглобову западину. При передньому вивиху (коли головка знаходиться попереду суглоба) рух буде направлено спереду назад, при заднем- ззаду вперед, а при нижньому (головка під суглобом, над нею ямка) - знизу вгору. В даному способі вправляння передпліччя використовується як важіль, тому для проведення маніпуляцій не буде потрібно значних фізичних зусиль.
4
Покладіть хворого на підлогу. Встаньте збоку від нього. Обхопіть обома руками зап'ясті хворий руки. Зніміть взуття зі своєю правою ноги, якщо вивих правобічний, з лівого - в разі лівостороннього вивиху. Поставте п'яту в область пахвовій западини потерпілого. Упираючись в неї ногою, тягніть хвору руку на себе, злегка повертаючи назовні (при передньому вивиху) або досередини (при задньому вивиху). В момент вправляння головки плечової кістки в суглобову западину ви почуєте характерний клацали звук.
Зверніть увагу
Після вправлення підв'яжіть руку косинкою або широкої марлевою пов'язкою в положенні, що викликає найменші больові відчуття і зверніться до травмпункту для накладення гіпсової лонгет, інакше вивих згодом може повторитися.