Як вшити блискавку в в'язану кофту. дитяча в'язана кофта на блискавці спицями.

Рознімні полички з блискавкою надають кофті сучасний вигляд і роблять її більш зручною у шкарпетці. За допомогою цієї нехитрої, але практичною застібки можна оформити високий комір-стійку, який буде легко вдягатися на голову і при цьому добре обтягувати шию. Щоб кофта з блискавкою виглядала акуратно з лицьової та зворотньої сторін, рекомендується використовувати для її вшивання подвійну планку. Іншим варіантом в'язання стане так звана порожниста гумка.
Вам знадобиться
  • - дві прямі спиці;
  • - кравецький метр;
  • - пряжа;
  • - бавовняні нитки в тон кофти;
  • - контрастні нитки;
  • - голка;
  • - швейна машинка;
  • - ножиці для видалення намітки;
  • - блискавка по висоті полички .
Інструкція
1
При викрійці кофти відразу точно розрахуйте ширину правої і лівої поличок, щоб залишити запас на в'язану планку для вшивання блискавки.
2
При розрахунку елементів крою не забувайте, що між майбутніми планками повинно залишитися місце на металеві або пластикові зубці й вільний хід бігунка. Зрозуміло, блискавку підходящого розміру слід приготувати завчасно.
3
Перед виконанням планки для блискавки обов'язково зв'яжіть зразок лицьовій гладдю довжиною в 10 см. Заміряйте відстань від низу кофти до верхньої кромки коміра - це довжина майбутньої планки. Точні розрахунки допоможуть вам правильно набрати петлі по крайках вироби.
4
Переверніть роботу і з виворітного боку кофти наберіть петлі для нижнього шару планки. В'яжіть її, використовуючи в якості зразка лицьову деталь. Останні петлі закрийте.
5
Аналогічно виконайте подвійну планку з правого краю полички. Всі деталі повинні бути спрацьовані абсолютно симетрично! Планка не повинна ні стягувати кромку кофти, ні збирати її в непривабливі збірки.
6
Розстебніть блискавку і вставте її половинки в подвійну планку. Приметайте тканину застібки ниткою контрастного кольору знизу верх.
7
Відкрийте і закрийте досвідчене замок - якщо він ліг правильно, можна пришити блискавку до кофти набіло нитками в тон кофти і застібки. Зробити це можна вручну потайним швом або прокласти машинну строчку. Намітку обережно видаліть манікюрними ножицями.
8
Гідна альтернатива подвійний планці - порожниста гумка. Вона не менш зручна для вшивання блискавки на в'язаному виробі. Для гумки розрахуйте необхідну кількість набраних петель за зразком лицьовій гладі. Помножте отримане число на 2. Наприклад: якщо в в'язаному зразку завдовжки 10 см розміщується 15 петель, то для порожнистої гумки такої ж довжини слід набрати всього 30 петельок.
9
У першому ряду порожнистої гумки робіть наступні чергування: 1 лицьова петля; наступна петля знімається непровязанной. При цьому робоча нитка обов'язково знаходиться перед петлею!
10
У другому і наступних рядах порожнистої гумки зняті петлі необхідно провязивать лицьової. Провязани лицьовими в попередньому ряду петлі, навпаки, знімаються непровязаннимі. Виконуйте планку за зразком, поки не досягнете потрібної ширини.
11
Починайте пришивати блискавку до кофті з низу роботи. Поступово звільняйте невеликі ділянки порожнистої гумки від спиці. У відкрилася частина планки вставляйте відповідну ділянку застібки. Пришивайте відкриті петлі: голка повинна проходити через лицьову відкриту петельку крізь тканину блискавки і виходити через відкриту петельку з виворітного боку виробу.
12
Продовжуйте працювати, поки не пришиєте всю блискавку . Таким чином, ви акуратно закриєте відкриту крайку порожнистої гумки і одночасно пришиєте блискавку до планки. Вам залишиться тільки прокласти заключну сполучну строчку на швейній машинці.
Корисна порада
В'язати планку для вшивання блискавки рекомендується більш тонкими спицями, ніж ті, з яких була виконана кофта.