Як вичинити шкурку соболя.

Мисливством на звірів захоплюється досить велика кількість людей. Особливо в ціні у них дрібні звірки, хутро яких використовується для виготовлення шуб, комірів і шапок. Одним з таких є соболь. Але щоб шкура його була придатна для подальшого використання, мисливцеві необхідно знати, як правильно її вичинити.
Вам знадобиться
  • - шкурка соболя;
  • - тупий ніж;
  • - рівний стіл;
  • - рогатина;
  • - дрібні гвоздики;
  • - ганчір'я.
Інструкція
1
Для початку оціните шкуру соболя зовні. Якщо на ній ви знайдете дрібні розриви або синці, одразу ж скидайте з її вартості близько 10%. Наявність досить великих плешівін робить хутро уцінених на чверть. Від наявності подібних ушкоджень залежить вичинка всій шкури в цілому - адже ні в якому разі не можна допустити, щоб вони стали більш помітне й більше.
2
Перед початком вичинки перевірте, щоб не залишилося ніяких кісточок в хвості або лапах. Єдине, що залишається на місці - це ніс. Потім ретельно протріть шкурку соболя з внутрішньої сторони від залишків жиру і м'яса. Тепер можете приступати безпосередньо до вичинці.
3
Розтягніть шкуру на спеціально підготовленій поверхні. Найкраще для цих цілей підходить дерев'яний стіл з рівною і широкою стільницею. Шкуру соболя розкладіть на столі міздрею назовні. Міздря - це нижній шар шкури. Найкраще для першої зачистки мездри використовувати розпірки. Розтягніть на них шкуру і встановіть їх на поверхні столу. Чистите мездру тільки тупим ножем. Необхідно це для того, щоб не пошкодити поверхню шкури і не підрізати глибоко сидять коріння волосків.
4
підчистити синці. При їх видаленні звертайте особливо ретельне увагу на область хвоста, вух і лап соболя . Якщо їх проігнорувати, може початися подпреваніе шкури. Адже кров, що скупчилася в складках, буде з часом псуватися, що спричинить проблеми з шкурою в цілому - якість виробу погіршиться, його зносостійкість значно зменшиться. Зніміть шкуру з розпірок, виверніть її назовні і покладіть на стіл.
5
Очистіть соболину шкурку з зовнішньої сторони. Видаліть всі криваві плями. Якщо є які-небудь інші забруднення, обробіть і їх. Працювати з зовнішньою стороною шкурки необхідно за допомогою чистої сухої дрантя і гребінця. Після проведення очисних робіт просушіть соболину шкуру. Але робити це потрібно не просто так. Акуратно натягніть шкуру на рогатину. Робити це необхідно так, щоб не з'являлися розриви. У разі, якщо все-таки без пошкоджень не обійшлося, акуратно зашейте і закладіть пошкоджені місця. Хутро розчешіть.
Корисна порада
Сушити шкуру соболя по стандартам необхідно міздрею вгору. Тобто після того, як ви очистите її від забруднень, акуратно виверніть її і тільки потім натягуйте шкуру на рогатину. Щоб вона не сповзала, закріпіть її по краю маленькими гвоздиками. Тільки робіть це дуже обережно, щоб не пошкодити.