Як зупинити тахікардію. Як зупинити рясне потовиділення.

В нормі частота серцевих скорочень становить 60-80 ударів на хвилину. Її збільшення називається тахікардією. В деяких випадках це не є патологією і обумовлено фізичним або емоційним перенапруженням. Але іноді тахікардія вказує на серйозні проблеми, і тоді необхідно вжити заходів для нормалізації ЧСС.
Інструкція
1
Навіть фізіологічна тахікардія може заподіяти серйозної шкоди організму. Через збільшення ЧСС порушується циркуляція крові, тому органи і тканини починають відчувати кисневе голодування. Ознакою гіпоксії може бути запаморочення, біль у грудях, задишка і навіть непритомність. Тахікардія підвищує ризик виникнення інсульту, погіршує роботу серця і може привести до його раптової зупинці.
2
Якщо тахікардія виникла після фізичного навантаження, сядьте (а по можливості - ляжте) і проведіть 10-15 хвилин в спокої. Намагайтеся дихати повільно і глибоко, це дозволить мінімізувати наслідки тахікардії, наситить тканини киснем і поліпшить самопочуття.
3
Якщо причиною тахікардії є емоційне навантаження, прийміть легке заспокійливий засіб, наприклад, пустирник або валеріану. Випийте м'ятний чай, прийміть ванну з морською сіллю, послухайте спокійну музику.
4
Якщо тахікардія виникла раптово, ЧСС перевищує 100 ударів на хвилину, ви відчуваєте перебої в роботі серця і потемніння в очах, помийте обличчя крижаною водою, після чого прийміть горизонтальне положення. Випийте валокордин чи корвалол. Однак самолікування може привести до неприємних наслідків, тому при повторенні нападу зверніться до лікаря для з'ясування причин тахікардії і призначення адекватної терапії.
5
З зусиллям натискайте на очні яблука. Кожне натиснення має тривати 8-10 секунд. Продовжуйте процедуру не менше 5 хвилин. Як правило, після закінчення цього часу ЧСС приходить в норму.
6
При ЧСС понад 120-140 ударів на хвилину викличте швидку допомогу. Під час очікування фахівців забезпечте собі повний спокій.
7
Щоб уникнути повторення нападів тахікардії приймайте препарати магнію і калію, частіше бувайте на свіжому повітрі, дотримуйтеся режиму харчування і відпочинку. Виключіть з раціону шоколад, а також напої, що містять кофеїн. Відмовтеся від вживання спиртних напоїв.