Як проростити живці троянд. Як розводити троянди живцями відео.

Вирощування троянд з живців представляється можливим тільки в закритому грунті, тобто в оранжереях, зимових садах або квартирах. Троянди, отримані з держака, мають назву - корнесобственние, їх коренева система абсолютно не розрахована на міцні морози. Часом так хочеться, щоб подаровані квіти радували око як можна довше. Тому не варто викидати троянду, її можна укоренити і виростити з держака нову рослину.
Вам знадобиться
  • - гострий ніж;
  • - троянда;
  • - грунт для посадки троянд;
  • - пісок;
  • - керамзит;
  • - марганцівка або зеленка;
  • - активатор росту;
  • - препарат для росту коренів.
Інструкція
1
Варто зауважити, що вже млявий квітка з обпадаючими листям не має можливості вкоренитися. Тому варто відправитися в квітковий магазин і поцікавитися у продавця, як довго стоять троянд и в вазоні. Бутон повинен бути міцний, а листя мати насичений темно-зелений колір. Якщо троянд и стоять в магазині вже тривалий час, від таких квітів варто відмовитися.
2
Після приходу додому негайно приступайте до живцювання троянд . Першим ділом зріжте стебло під струменем води, кут зрізу повинен складати 45 градусів. Видаліть шкірку стебла близько зрізу на п'ять сантиметрів. Нирки при цьому чіпати не слід, приберіть листя до середини стебла. Робіть зрізи виключно гострим ножем, ні в якому разі не ножицями. Верхній зріз припечіть, для цього можна сміливо використовувати марганцівку або зеленку.
3
Помістіть живці в спеціальний препарат (активатор росту) на 12:00, можна використовувати звичайний сік алое, який є практично в кожному будинку. Потім занурте нижній зріз в препарат, що сприяє активному росту коренів.
4
Підготуйте грунт, для цього можна використовувати куплений субстрат для троянд . Насипте на дно горщика або ящика шар керамзиту, потім грунт і засипте трисантиметровим шаром піску. У цей грунт висадіть живці троянд , глибина посадки повинна становити півтора-два сантиметри.
5
Полийте живці водою (кімнатної температури) і накрийте пластиковими пляшками (відріжте денце і поставте шийкою вгору), утворюючи, таким чином, своєрідний мікроклімат. Надалі поливайте живці через горлечко. Накрийте зверху пляшку будь-яким нетканим матеріалом.
6
Якщо на черешку починає з'являтися бутон, негайно його видаліть. Тримайте рослину під парником три-чотири тижні, після чого почніть поступово привчати його до свіжого повітря. Рекомендується тримати живці при температурі 23-25 градусів, ввечері ставте горщик під лампу денного світла.
7
Перші три тижні обприскуйте живці з пульверизатора по п'ять-сім разів на добу. Через три тижні можна скоротити обприскування до трьох разів. При цьому постійно стежте за тим, щоб грунт завжди залишалася трохи вологою, але не сирою.