Як вводити прикорм іскуственніку. прикорм іскуственніка.

Сучасне життя, постійні стреси і прагнення мати красивий бюст часто призводять до того, що жінки не мають можливості або свідомо відмовляються годувати дитину грудьми. Благо, ринок дитячого харчування заповнений непоганими сумішами, що забезпечують практично повноцінне харчування малюка в перші місяці після народження. Однак, як і малюкам, що знаходяться на природному вигодовуванні, «искусственникам» для повноцінного розвитку потрібно прикорм.
Інструкція
1
Починати підгодовувати малюка слід в 5 або 6 місяців, коли дитина вже починає правильно сприймати навколишню дійсність і проявляє інтерес до їжі мами. Однак пам'ятайте, що розвиток шлунково-кишкового тракту у малюків зі штучним годуванням трохи відстає від тих, хто їсть мамине молоко, частіше буває алергія на якісь продукти, вони гірше засвоюються. В такому випадку слід припинити прикорм на кілька днів, а якщо алергія з'являється знову, то взагалі виключити алерген з раціону.
2
Оптимальна доза для початку прикорм а - 0,5 ложечки. І якщо малюк із задоволенням з'їв те, що ви йому запропонували, на наступний день можна вже дати цілу чайну ложечку прикорм а. Бажано годувати малюка до прийому суміші.
3
Що стосується продуктів, то почніть з кабачкового пюре або протертою цвітної капусти, дрібно розмеленої гречаної або кукурудзяної каші. Намагайтеся не солити продукти при приготуванні, адже шлунок вашого малюка ще слабкий. На наступному етапі, вже десь через місяць після початку прикорм а, можна давати малюкові пюре з декількох овочів з додаванням 2-3 крапель рослинного масла. Багато хто починає прикорм з протертих фруктів, однак дієтологи радять почати давати яблучне або грушеве пюре з 8 місяців, коли малюк вже освоїть овочі. А дві ложечки кефіру з біфідобактеріями поліпшать переносимість нових продуктів.
4
М'ясо можна починати давати з 9 місяців, нехай це буде дієтичний кролик, індичка або куряча грудка. Обов'язково подрібніть його в блендері до стану пюре. Можна дати половинку ложечки разом з овочами - так новий продукт краще засвоїться організмом малюка. Варіть легкі супи, проте з обережністю поставтеся до моркви і буряку - вони можуть викликати алергію.
5
Запам'ятайте, малюкові потрібно давати тільки свіжу їжу, вчорашня кашка може викликати погану реакцію шлунка. Крім того, незважаючи на велику кількість продуктів для прикорм а в магазинах, буде краще, якщо ви самостійно приготуєте для малюка пюре і каші, без добавок і консервантів. Намагайтеся готувати в пароварці або просто відварювати овочі, смажене малюкові в такому віці шкідливо.
6
Купіть малюкові зручні та яскраві пластмасові прилади, щоб перетворити процес прийому їжі в задоволення і радість. Адже з яскравих стаканчиків так приємно пити сік, а кумедна тарілка з казковими героями напевно стане улюбленою.
У міру росту дитини його потреби збільшуються і одного лише молока матері або суміші стає недостатньо для повноцінного розвитку. Тоді настає час введення прикорму, думки про терміни початок якого різна.

Коли вводити прикорм дитині на грудному вигодовуванні

Якщо подивитися на упаковки і баночки з дитячим харчуванням, то можна побачити написи про те, що багато чого з них рекомендовано до вживання починаючи від досягнення дитиною трьох місяців. Тоді як у багатьох лікарів своя точка зору на даний термін. Отлична вона і у фахівців ВООЗ, які рекомендують не поспішати з початком прикорму для дітей, повністю знаходяться на грудному вигодовуванні, аж до півроку. До цього моменту поживна цінність молока в повній мірі покриває потреби організму, і лише зі збільшенням витрати енергії, яка витрачається більше по мірі освоєння навичок прісажіванія і повзання, слід задуматися про перші овочах, фруктах або кашах.
При вирішенні про введення прикорму слід орієнтуватися не тільки на вікові показники, а й на темпи набору ваги. Якщо вони недостатні, то лікар може рекомендувати урізноманітнити раціон і раніше.

Коли можна вводити прикорм при штучному вигодовуванні

Незважаючи на те, що молочні суміші вважаються повністю адаптованими за складом до жіночого молока, вважається, що тих дітей, хто вигодовується ними, можна починати догодовувати раніше. Але навіть у цьому випадку не слід занадто поспішати і вводити прикорм раніше 4 місяців.
Небезпека поспішного введення прикорму полягає в тому, що прі не зрілої ферментної системі він чреватий алергічними реакціями і розладом травлення.

Ще кілька думок про те, коли починати прикорм

Крім орієнтира на вік дитини слід звертати увагу на наступні чинники, які схиляють до початку введення прикорму: - поява перших зубів; - активний інтерес до їжі; - часті прикладання до грудей і відсутність ситості при етом.Но навіть за наявності даних обставин слід проконсультуватися з спостерігає дитини педіатром.

Відмінність педагогічного та педіатричного прикорму

Замислюючись про початок знайомства дитини з новою їжею, слід пам'ятати , що основним є саме педіатричний прикорм, коли незнайома їжа поступово доводиться до обсягу годування і заміщає його. Така їжа перевантажує шлунок, так як перетравлюється набагато важче, ніж молоко або суміш. Саме тому рекомендують не надто поспішати. Тоді як педагогічний прикорм в мікродозах, завдання якого полягає в знайомстві дитини з новими смаками і пробудження інтересу до їжі, можна починати і раніше.