Як розтопити зацукровані мед. Як розтопити захарарівшійся мед.

Мед славиться своїми корисними властивостями і сприятливим впливом на організм людини. Його часто вживають у їжу, але трапляється так, що він зацукровується. Виправити це і повернути меду його первісний стан цілком можливо своїми силами.
Інструкція
1
Розтопіть мед на водяній бані. Кристалізація глюкози і сахарози призводить до того, що спочатку рідкий мед стає твердим, з чітко виділеними кристалами. Повернути йому колишню структуру можливо за допомогою збільшення температури. Вам будуть потрібні скляна банка і дві каструлі (одна менше інший). Перекладіть зацукровані мед в банку, в каструлю більшого розміру налийте воду і поставте на сильний вогонь.
2
Дочекайтеся закипання води, зменшіть вогонь до середнього. Поставте у велику каструлю меншу так, щоб вона закріпилася на ручках. Рівень води не повинен доходити до дна маленької каструльки. Цей спосіб хороший тим, що мед буде нагріватися поступово і в щадному режимі, без перегріву.
3
Встановіть банку з кристалізуватися медом в малу каструлю. Далі потрібно почекати від п'ятнадцяти до тридцяти хвилин (залежно від кількості меду). Він поступово почне розчинятися і набувати первісну рідку структуру. Важливо тримати каструлю на повільному вогні, так як надмірне нагрівання може викликати руйнування деяких ферментів, після чого мед стане не настільки корисним. Зберігайте розтоплений мед в закритій банці, в теплому прохолодному місці. Це дозволить зберегти його властивості та структуру.
4
Поставте мед в теплу кімнату. Врахуйте, що при цьому способі розтоплювання меду може зайняти більше часу. Прекрасно підійде лазня або сауна. Залиште в ній тару з медом на двадцять - двадцять п'ять хвилин. Після цього заберіть її в прохолодне місце. Якщо надання меду рідкого стану вам не потрібно терміново, то ви можете залишити його біля кухонної плити або батареї - ви отримаєте результат протягом декількох днів, а можливо, і тижня.
Зверніть увагу
Ви можете покласти мед не в банку, а відразу в маленьку каструлю, але після розтоплення потрібно буде перекласти його в закриту скляну або пластикову тару.
Корисна порада
Слідкуйте за рівнем води в каструлі при використанні водяній лазні - вона досить швидко випаровується, і вам буде потрібно її доливати.