Як вибрати антенний підсилювач.

В зонах невпевненого прийому телевізійного сигналу користувачам доводиться вживати заходів для поліпшення якості звуку та зображення своїми силами. Одним з можливих рішень такої проблеми може стати використання антенного підсилювача. В умовах далекого прийому такий пристрій в більшості випадків призводить до суттєвого підвищення якості зображення. При виборі антенного підсилювача важливо мати уявлення про його можливості та принципі дії.
Інструкція
1
Для впевненого прийому телевізійного сигналу підсилювач повинен припускати установку на відстані, максимально близькому до приймальної антені. При цьому харчування має подаватися по коаксіальному кабелю фідера через відповідну розв'язку.
2
Переконайтеся, що антенний підсилювач має можливість підключення адаптера (блоку живлення) потужністю до 10 Вт Це особливо важливо при підключенні підсилювача до телевізійних приймачів імпортного виробництва.
3
Зверніть увагу на коефіцієнт посилення приладу. При середній довжині кабелю до 25 м з урахуванням можливих втрат і загасання сигналу слід вибирати пристрій з посиленням 25-35 дБ. Якщо коефіцієнт підсилення надмірно великий, а антена погано узгоджена з кабелем, на екрані приймального пристрою буде суцільна брижі.
4
З'ясуйте, який рівень власних шумів антенного підсилювача. Ця характеристика повинна бути істотно нижче рівня власного шуму телевізійного приймача.
5
Для прийому мовлення в метровому діапазоні вибирайте антенний підсилювач типу УТДІ-1, розрахований на 12 каналів. Він має вбудований блок живлення, розрахований на 220 В. Коефіцієнт посилення сигналу пристрою становить не менше 12 дБ.
6
При використанні приймачів, що забезпечують мовлення в дециметровому діапазоні, вибирайте спеціальний підсилювач ДМВ. Встановлювати його необхідно безпосередньо на щоглі телевізійної антени. Маючи коефіцієнт посилення в 14 дБ, такий пристрій може впевнено посилювати сигнали 20-40 каналів.
7
Одним з параметрів, що мають значення для посилення сигналу, є діаметр ізоляції кабелю. Якщо довжина фідера зниження істотна, використовуйте при підключенні підсилювача кабель з найбільшим діаметром по ізоляції. Антенний підсилювач дозволяє застосовувати фідери великої довжини, що за відсутності підсилювача привело б до ослаблення сигналу до рівня, що не дозволяє приймати якісний сигнал.