Як випрямити фанеру.

Фанера - матеріал досить примхливий. При порушенні умов зберігання вона може піддаватися різного роду деформацій. Майстру нерідко доводиться ламати голову над тим, як повернути вигнутому фанерного листу первозданний вигляд. Випрямлення фанери вимагає терпіння і дотримання технології. При усуненні дефектів деревини важливо діяти обачно, дотримуючись обережності.
Вам знадобиться
 • - вода;
 • - пар;
 • - ганчірки;
 • - праска;
 • - вантаж.
Інструкція
1
При випрямленні фанери використовуйте ті ж методи, які застосовуються для вигинання деревини. Формування потрібного профілю досягається шляхом термічного впливу на виріб в умовах підвищеної вологості. Просочена вологою деревина набуває пластичність, а структура матеріалу краще піддається відновленню.
2
Приготуйте заготовку, що підлягає випрямленню. Визначте місця на поверхні фанери, на яких потрібно відновити форму. Якщо лист фанери досить великий за розмірами, деформований місце обкладете мокрими ганчірками і дайте волозі трохи просочити деревину. Потім виконайте ту ж процедуру із зворотного боку аркуша.
3
Пропрасуйте оброблений таким чином лист в місцях деформації гарячою праскою. Потім помістіть виріб на рівну гладку поверхню і встановіть зверху гніт. Як вантаж використовуйте досить масивні предмети. Залиште фанеру під гнітом на кілька годин, щоб деревини змогла просохнути.
4
Невеликі за розміром фанерні деталі для випрямлення попередньо обробіть парою. При цьому стежте, щоб деревина не набухала, оскільки тривалий вплив вологи може привести до відшаровування матеріалу. Після обробки парою також помістіть деталь під вантаж і залиште для висихання. Чим товщі фанера, тим важчий вантаж буде потрібно.
5
При наявності деформацій декількох листів фанери, коли були порушені умови зберігання матеріалу, використовуйте як вантажу самі листи. Дотримуючись наведених вище рекомендацій, обробіть деформовані ділянки кожного аркуша парою або зволожите іншим способом. Потім укладіть листи один на інший, повернувши їх таким чином, щоб підлягають випрямленню місця на різних аркушах не збігалися між собою. На верхній лист помістіть вантаж.
Вирівнювання фанери при укладанні підлоги - процес досить трудомісткий. Якщо покриття покласти неправильно, утворюються нерівності і хвилі, що може значно скоротити термін експлуатації фанери і зіпсує зовнішній вигляд підлоги.
Вам знадобиться
 • - бетонна суміш;
 • - наливна підлога;
 • - клей для шпону;
 • - саморізи;
 • - антисептик;
 • - грунтовка;
 • - оліфа;
 • - фарба;
 • - підлогове покриття.
Інструкція
1
Щоб фанера лягла ідеально рівно, укладайте її по бетонної стяжки або на чорнову підлогу. Укладання на лаги або бруски, що формують каркас, не рекомендується. Деревно-шарувата плита з клеєного шпону може прогнутися і зламатися.
2
Якщо чорновий або бетонну підлогу досить рівний, і перепади не перевищують 2 см по самій верхній точці, яку ви можете перевірити за допомогою лазерного рівня, скористайтеся вирівнює сумішшю для наливної підлоги. Вона легко наноситься, швидко сохне і дозволяє ідеально вирівняти невеликі перепади.
3
При перепадах більше 2 см зробіть бетонну стяжку. Виставите маяки з профілю, залийте. Через 28-30 днів проведіть остаточне вирівнювання за допомогою суміші для наливної підлоги і через 48 годин приступайте до безпосереднього вирівнюванню підлоги за допомогою фанери.
4
Листи фанери кріпите за допомогою спеціального клею, призначеного для шпону, або саморізами, якщо на деревно-шарувату плиту ви будете стелити підлогове покриття або робити додаткову обробку з іншого матеріалу.
5
Відстань між листами фанери повинно бути не менше 2 мм. В процесі експлуатації щільно укладені листи будуть стикатися один з одним, видаючи неприємний скрип, і вам доведеться знову робити ремонт.
6
Фанера схильна намокання, при якому може відбутися появі цвілі. Щоб цього не сталося, відразу після завершення робіт заґрунтуйте деревно-шарувату плиту і проведіть обробку антисептиком.
7
Заключну обробку проведіть на свій розсуд. На фанеру можна стелити ламінат, паркет, ковролін або інші оздоблювальні матеріали, призначені для підлоги. Фанеру допустимо експлуатувати і без додаткової обробки, для цього її потрібно покрити оліфою на два шари і пофарбувати статевої фарбою. Забарвлена фанера не відрізняється за експлуатаційними властивостями від деревоплити, при цьому її вартість значно дешевше.